قیمت پروفیل زد قیمت پروفیل زد .

قیمت پروفیل زد

تفاوت بین برش لیزری و چاپ سه بعدی چیست؟

تقاضا برای خدمات برش لیزر به سرعت در حال رشد است. طبق یک مطالعه Grand View Research ، پیش بینی می شود بازار جهانی دستگاه برش لیزر تا سال 2024 به 6.72 میلیارد دلار برسد. برای ما جای تعجب ندارد ، خصوصاً با استفاده روزافزون از لیزرهای CO2 و YAG در بازار که برای توسعه محصولات فولادی پیچیده طراحی شده است. برای قطعات الکترونیک و صنعتی

میزان رشد استثنایی
پیش بینی می شود صنعت برش لیزر طی 5 سال آینده بصورت تصاعدی رشد کند و ما از سال 2012 شاهد رشد 100 درصدی بودیم. دو برابر شدن تقاضا به چند عامل کاهش می یابد: فن آوری های جدیدتر که ماشین های قدیمی تر و قابلیت های آنها را پشت سر گذاشته اند. صنایع سرمایه گذاری در دستگاه های برش داخل خانه و حمایت نهادهای صنعتی که برش لیزر را یک روش اقتصادی برای پروژه های کوچک و بزرگ می دانند.

بخش بزرگی از حمل و نقل هوایی ، کشتی سازی و خودروسازی لیزر است
لیزرها به بخش مهمی از فرآیند اتوماسیون در سراسر کشتی سازی ، حمل و نقل هوایی و صنایع تولید خودرو تبدیل شده اند. وارد کردن لیزر در فرآیند تولید می تواند اضافه کاری را در پروژه ها به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، ایمنی ساخت را افزایش داده و بهره وری را افزایش دهد. استفاده از دستگاه های لیزری برای تولید قطعات یدکی و تعمیرات نیز می تواند به کاهش زمان مورد نیاز برای ساخت قطعات یا منبع کمک کند.

مشتریان اولویت بندی مدل های تجاری پایدار را دارند
کار با یک تجارت پایدار فقط برای خط پایین و سیاره شما خوب نیست ، بلکه یک عامل بسیار مهم در تصمیم گیری مشتری شما است. با ظهور دوره جدیدی از رویه های پایدار ، برای شرکت ها در هر مشاغل تولیدی و نه فقط برش لیزر مهم تر می شوند تا در این زمینه با مشتریان خود شفاف تر باشند.

یک نام تجاری پایدار یک نام تجاری است که با موفقیت مسائل زیست محیطی ، اقتصادی و اجتماعی را در فعالیت های تجاری خود ادغام کرده است. برای تولید ، این به معنای باز بودن در مورد اتلاف زباله های شما ، ارتقاء سلامت و ایمنی کارگران در محل کار و خانه و ارتقاء نوآوری شما در محیط کار است.

در صنعت برش لیزر ، با اتخاذ یک اقتصاد دایره ای ، توجه زیادی بر سهم فولادها در آینده کم کربن وجود دارد. ما دریافتیم که بسیاری از مشاغل هنوز از مدل زباله های خطی استفاده می کنند که مواد اولیه مورد استفاده و دور انداخته می شود ، در حالی که اقتصاد مدور مدل ها یا بخش هایی را که ترمیم ، استفاده مجدد ، بازگشت و بازیافت می شوند تشویق می کند.

قرار گرفتن در خط مقدم فن آوری ها و شیوه های جدید فقط حس خوب تجارت برای ما نیست ، بلکه اشتیاق ماست. امروز با تیم در ShapeCUT صحبت کنید تا ببینید که چگونه ما در حاشیه صنعت هستیم.

حال ممکن است شما فکر کنید که جواب این سوال واضح است. بعلاوه ، یکی در مورد برش است و دیگری مربوط به چاپ است ، درست است؟ خوب ، به همین سادگی نیست

هر دو فرآیند شامل استفاده از لیزر قدرتمند برای ایجاد یک شکل است ، اما یکی از لیزرها از طریق مواد می سوزند و دیگری به ایجاد آن کمک می کند ، بنابراین در اینجا چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ شامل هر دو ماده ای است که لیزر با آنها در تعامل است و از طول موج پرتوی لیزر استفاده می شود. قبل از اینکه به مشخصات آن بپردازیم ، بیایید ببینیم که در هر دو تکنیک چیست.

برش لیزر در فوکوس
این روند ابتدا در آزمایشگاه های دانشگاه در دهه 1960 به عنوان یک تصادف ابداع شد ، هنگامی که محققان دیدند که یک پرتوی شدید از نور می تواند در صورت کنترل ، از طریق اجسام جامد بسوزد.

سرانجام ترکیبی از پرتوهای سبک ، آینه های جزئی و گازها ترکیب شدند تا آنچه را که ما اکنون به عنوان دستگاه های برش لیزر مدرن می شناسیم ، تشکیل دهند. تحولات اخیر منجر به برش لیزری شده است که می تواند بسیاری از اینچ ها را با یک برش صاف و جزئیات دقیق از بین فولاد سوراخ کند.

آغازگر چاپ سه بعدی
چاپ سه بعدی همچنین از قدرت لیزرها برای جعل مواد جدید به شکل استفاده می کند. در سال 1987 چاک هال از لیزر ماوراء بنفش برای درمان یک لایه نازک از رزین استفاده کرد که برای استحکام هنگام قرار گرفتن در معرض نور طراحی شده است. این آغاز تولید مواد افزودنی بود ، جایی که اشکال جدیدی به یکدیگر اضافه می شوند تا یک جسم جامد را بسازند.

از آن زمان ، این فرایند اصلاح و گسترش یافته است تا به مردم اجازه دهید طیف گسترده تری از مواد پیچیده را با دقت دقیق تر و با جزئیات بیشتر تغییر شکل دهند. پلاستیک ، رزین و فلزات هم اکنون می توانند به عنوان "جوهر" سه بعدی برای چاپگر مورد استفاده قرار گیرند ، که در دمای دقیقی گرم می شود که به اندازه کافی گرم می شود تا یکپارچه به جسم موجود اضافه شود.

حتی رزینهای سازگار با زیست سازگار ، که نسبت به حرکت ماهیچه ها و سایر ورودی های انسان واکنش نشان می دهند ، برای چاپ سه بعدی یک مسابقه عالی هستند و می توانند اندامهای جدیدی ایجاد کنند که ایجاد غیرقابل استفاده خواهد بود.

تفاوت بزرگ
بنابراین اکنون که می دانیم این دو سیستم درمورد چه چیزی هستند ، چگونه لیزرها می توانند در یک نمونه برش دهند اما در دیگری ایجاد کنند؟

آنچه ما به عنوان "پرتو لیزر" می شناسیم ، واقعاً پرتوی متمرکز از نور است. هر نوری که می بینید ، از خورشید گرفته تا چراغهای اتاق شما گرفته تا صفحه نمایش که این موضوع را می خوانید ، دارای طول موج فردی است که اطلاع می دهد چقدر نور قوی است. پرینترهای سه بعدی معمولاً از پرتو لیزری با 1.070 نانومتر استفاده می کنند که در نزدیکی دامنه مادون قرمز قرار دارد. برش های لیزر از 1.030 نانومتر شروع می شوند ، که هنوز هم تقریباً نزدیک است ، بنابراین این موضوع را توضیح نمی دهد.

تفاوت این است که چقدر انرژی در لیزر وارد می شود.

پرینترهای سه بعدی دارای پرتوی لیزری هستند که معمولاً 500 وات یا بیشتر از این امتیاز دارند. این انرژی کافی است که پرتو لیزر سازگار و به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند مواد را در دمای مناسب ذوب کند.

از طرف دیگر برش های لیزری حداقل 10 برابر مقدار انرژی را در پرتو بسته بندی می کنند و آن را به اندازه کافی شارژ می کنند تا آن را از یک چراغ گرم به تیغه ای از نور به اندازه کافی قدرتمند تبدیل کرده و از فولاد ضخیم برداشته شود. دیدن یک دستگاه برش لیزر فلزی با 6 کیلووات برق در رگ های الکترونیکی آن امری غیر معمول نیست.

در ShapeCUT ما با دستگاه های برش لیزری قادر به انجام هر پروژه اندازه ای هستیم که بتوانید تصور کنید و از چالش فنی برای تحقق رویاهای خود لذت می بریم. امروز با تیم در ShapeCUT صحبت کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۲:۵۶ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)