قیمت پروفیل زد قیمت پروفیل زد .

قیمت پروفیل زد

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ به عنوان ماده انتخابی در صنعت معدن و هیدرومتالورژی شهرت یافته است. در این مقاله به بررسی نمرات و کاربردهای مناسب و فرصتهای ظهور فولاد ضدزنگ در این صنایع می پردازیم.

هیدرومتالورژی شامل استخراج و پالایش فلزات در محلول های آبی است. این شامل طیف وسیعی از فرآیندهای مانند آبشویی ، استخراج حلال ، تبادل یونی ، الکترولیفینینگ ، الکترون شدن ، بارش و جداسازی جامد / مایع برای فلزات بی شماری از جمله مس ، روی ، نیکل ، کبالت ، اورانیوم ، طلا ، نقره ، آلومینیوم و زمینهای نادر است. از آنجا که فولاد ضد زنگ ماده "اسب بخار" برای بسیاری از این فرآیندها ، به ویژه آنهایی که شامل محلولهای اسید سولفوریک هستند ، هیدرومتالورژی یک بازار مهم است که با توسعه و کاربرد فرآیندهای جدید ، اهمیت آن رو به رشد است.

گسترش هیدرومتالورژی
از نظر تاریخی ، استخراج فلزات تحت تأثیر فرآیندهای پیرومتالورژیکی مانند برشته و ذوب قرار گرفته اند ، در حالی که هیدرومتالورژی به طور کلی نقش نسبتاً جزئی ایفا کرده است. با این حال ، از دهه 50 ، نقش آن به طرز چشمگیری گسترش یافته و به پیشرفتهای فنی جدید کمک کرده است. به نظر می رسد که این روندها به دلیل عواملی مانند افت سطح سر ، فشار محیطی در برابر انتشار گازهای گازی ، نیاز به درمان درجه های پایین و سنگ معدن ناخالص ، و تمایل روزافزون به افزودن ارزش با تولید فلزات در محل از روند مطلوبی ادامه پیدا می کنند. سایت مین مناطق قابل توجه رشد برای هیدرومتالورژی عبارتند از فرآوری سنگ معدن اورانیوم در دهه های 1950 ، 1960 و 1970 ، مس در دهه های 1970 ، 1980 و 1990 و اخیراً نیکل و کبالت.

برنامه های کاربردی نمونه
سنگ معدن اورانیوم تقریبا به طور انحصاری توسط هیدرومتالورژی درمان می شود. متداول ترین فرآیند شستن اسید سولفوریک از مواد ریز خرد شده است
در فشار اتمسفر و درجه حرارت تا حدود 800 درجه سانتیگراد ، به دنبال آن جداسازی جامد / مایع و استخراج حلال یا تبادل یونی. فولادهای ضد زنگ و آلیاژهای نیکل بالا به طور گسترده ای برای تانک ، پمپ و لوله کشی استفاده شده اند.

مس به طور سنتی با شستشوی اسید سولفوریک ، از سنگ معدن اکسید یا در مخازن آشفته یا با اسپری روی پشته ها و زباله ها استخراج می شود. پس از معرفی فناوری استخراج حلال در اواخر دهه شصت ، علاقه به طرز چشمگیری رشد کرد که ، هنگامی که با الکترونینگ همراه شد ، امکان تولید کاتد مس با درجه بالا را در سایت فراهم کرد. اخیراً ، این رویکرد برای درمان سنگ معدن سولفید ثانویه مانند کالکوسیت گسترش یافته است ، و اکنون فرآیندی برای فولاد  ضد زنگ  درمان کالکوپیریت ، ماده معدنی مس غالب که به طور معمول ذوب می شود ، توسعه یافته است. این فرایندهای جدید شامل اکسیداسیون فشار ، اکسیداسیون بیولوژیکی و دیگر فناوری شستشوی رمان است. در کنار همه اینها معرفی موفقیت آمیز استفاده از مخلوط های استیل ضد زنگ برای آبکاری و پالایش بوده است. فولاد  ضد زنگ به دلیل خاصیت مهار کننده مس در محلول بر خوردگی ، به ویژه برای مس در محلول های اسید سولفوریک مناسب است.

هیدرومتالورژی نیکل و کبالت شده است به طور قابل توجهی توسط تعدادی از تحولات اخیر از جمله نصب عملیات شستشوی اسید فشار (PAL) جدید برای laterites در استرالیا غربی ، اولین کاربرد مخزن شستشوی زیستی مخزن برای بازیافت کبالت ، توسعه اکسیداسیون فشار فناوری شستشوی بیو پشته سولفیدهای نیکل - سایپرز ، باشگاه دانش اگرچه عملیات PAL راه اندازی دشواری داشته است ، به دلیل مصرف انرژی نسبتاً کم و بازیافت نیکل بالا و کبالت ، روند PAL احتمالاً به عنوان نیروی اصلی در درمان آینده لایتیت ها تبدیل خواهد شد.

آینده روشن
روندهای فعلی بدون شک نشان دهنده نقش در حال گسترش و آینده روشن برای هیدرومتالورژی در صنایع معدن و متالورژی است. در کنار این ، باید فرصت استفاده از فولادهای ضد زنگ افزایش یابد.

تصویر: محاکمه لیچینگ نیک هپ در Radio Hill، WA.

این مقاله توسط آلن تیلور ، رئیس شرکت مشاوره بین المللی خدمات توسعه پروژه ها و همایش ALTA نیکل / کبالت 2001 نوشته شده است (پرت ، WA ، 15 - 18 مه).


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۳:۵۸ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)