قیمت پروفیل زد قیمت پروفیل زد .

قیمت پروفیل زد

آلومینیوم و مهمات صنعتی آن

آلومینیوم سومین فلز گسترده روی زمین

 در ترکیبات با سیلیکن، اکسیژن و گوگرد دیده می شود. در صنعت پردازش فلز، آلومینیوم بیشتر فلز مورد استفاده بعد از فولاد است.

آلومینیوم به عنوان یکی از فلزات اصلی در صنعت امروز
آلومینیوم سومین فلز گسترده روی زمین با درصد 7.3٪ است. با این حال، برای مدت زمان طولانی، جهان در مورد وجود و شیوه تولیدش نمی دانست. انگلیسی دوم، سر هامفری دیوی، دقیقا 208 سال پیش یا در سال 1808، وجود خود را کشف کرد، در حالی که تنها در سال 1854 اولین روش ابتدایی استفاده از این فلز مهم توسعه یافت.

فرایندهای تکنولوژیکی که آلومینیوم تولید می کند حتی امروزه تنها در سال 1886 کشف شد و شایسته ترین آن پل هاروت و چارلز هال بود که روش تولید را با الکترولیز کشف کرد.

علاوه بر این یافته، جالب است که توجه داشته باشید که دانشمندان ذکر شده در مورد وجود و عملکرد دیگران نمی دانستند و اگر چه در قسمت های مقابل جهان بودند و بدون هیچ گونه ارتباطی، آنها موفق به توسعه کاملا روش یکسان تولید.

 

فرایند تولید آلومینیوم


همانطور که پیشتر گفته شد، آلومینیوم با استفاده از فرآیند Hall-Heroult یا فرایند بایر تولید می شود. فرآیند بایر به دست آوردن آلومینا است که دوباره از بوکسیت بدست می آید. به منظور تولید دو تن آلومینیوم، به طور کلی لازم است که چهار تن بوکسیت داشته باشیم.

آلومینا به حمام همراه با کریولیت اضافه می شود و با پایین آوردن آند، الکترولیز شروع می شود. آند معمولا به دلیل افزایش مصرف آن هر 20 روز تغییر می کند. از طریق الکترولیز، آلومینا در حمام حل شده، تشکیل یون های مختلف اکسید فلوراید آلومینیوم.

به این ترتیب، فلوراید های متعدد تولید می شوند و سپس از طریق سیستم تصفیه جهت جلوگیری از آلوده شدن جو ایجاد می شوند. به غیر از گازهای مضر تولید شده توسط آند، مشکل این است که به اصطلاح لجن قرمز که از آن هیدروکسید آلومینیوم به دست می آید.

با توسعه فرآیندهای تکنولوژیکی، تولید آلومینیوم تا حد زیادی پیشرفت کرده است. اولین کارخانه هایی که آلومینیوم تولید می کردند، سلول های با توان 1000 آمپر داشتند، در حالیکه کارخانه های امروز سلول های خود را با توانایی 500 هزار آمپر تولید می کنند.

 

آلومینیوم به عنوان یک فلز سازنده


اکنون آلومینیوم در ساخت اشیاء یا قطعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل استفاده از این فلز، مقاومت آن در برابر خوردگی، مقاومت و جرم کوچک است. به همین دلیل، برخی قطعات اتومبیل ها و هواپیما از آلومینیوم ساخته شده اند.

بعضی از برنامه های دیگر، به عبارت دیگر اقلام ساخته شده از آلومینیوم، عبارتند از:

میله های آلومینیومی - معمولا در ساخت و ساز استفاده می شود
ورق های آلومینیومی - مورد استفاده در ساخت و ساز، مهندسی مکانیک، تولید لبنیات، مهندسی برق، صنایع غذایی
دیگر پروفیل های آلومینیومی - برای ساخت قاب از؛ برای مثال میزها
آلیاژهای آلومینیوم - از برنامه های کاربردی مختلف، از کشتی سازی تا ساخت و ساز استفاده می شود
 

خواص آلومینیوم
همانطور که پیشتر گفته شد، آلومینیوم به دلیل خواص آن، در صنایع متعددی کاربرد دارد، که مهمترین آنها عبارتند از:

تقریبا سه برابر سبک تر از فولاد
خواص کشش و قدرت خوب
خواص عالی در دماهای پایین
هدایت حرارتی 13 برابر بیشتر از فولاد ضد زنگ
خواص مغناطیسی ندارد
پردازش خوب
مقاومت بسیار خوبی در برابر تاثیرات خارجی
هدایت الکتریکی عالی
 

پردازش آلومینیوم
به علت ویژگی های ذکر شده در بالا، آلومینیوم آسان برای پردازش است. با این حال، در طول پردازش، مراقب باشید از گرم کردن آلومینیوم، که عمدتا به جوش یا سنگ زنی مرتبط است.

با حرارت دادن، آلومینیوم می تواند تغییر شکل داده شود، یا هنگامی که جوشکاری، با توسعه درجه حرارت بالا، تخلخل فلز جوش ممکن است رخ دهد. با توجه به شایع ترین روش های جوشکاری در مورد آلومینیوم، TIG، MIG و الکترو جوش استفاده می شود.

هنگام آلومینیوم سنگ زنی، باید بسیار مراقب باشید، زیرا ممکن است اتفاق بیفتد که در تعداد زیاد چرخش های چرخشی، آلومینیوم می تواند خسته کننده شود. اگر براق باشد، آلومینیوم باید در چندین دوره با صفحات مختلف آسیاب شده و با فشارهای مختلف بر روی سطح آسیاب شود.

یکی از روش های پردازش آلومینیوم، آنودایز، یا اکسیداسیون عمدی آلومینیوم است تا از اثرات خارجی محافظت شود یا رنگ خاصی به خود بگیرد. آنودایزر اغلب در حمام قلیایی با فرآیند الکترولیز انجام می شود.

برش آلومینیوم لیزری

تقریبا تمام فلزات دارای خاصیت انعکاسی هستند که مخصوصا در مورد آلومینیوم است. ویژگی برجسته آلومینیوم می تواند باعث نابودی یا آسیب به لیزر شود، که در آن فرآیند برش انجام می شود.

با این حال، در واقع انعکاس چیست؟

بازتاب دارایی فلزات و مواد به طور کلی است که منجر به تهاجم پرتوها (به عنوان مثال نور) به منبع، که در مورد برش لیزر به معنی بازتاب پرتو لیزر در بخش های نوری لیزر برشکاری

دستگاه Ng

به علت ویژگی رفلسی آلومینیوم، قبل از برش، یک لایه پوشش محافظت کننده از انعکاس به آن اعمال می شود.

با این حال، این کافی نیست، زیرا انعکاس نه تنها از سطح ورق آلومینیوم بلکه از آلومینیوم مذاب حاصل می شود که به عنوان یک محصول برش اجتناب ناپذیر است.

به همین دلیل، هنگام برش آلومینیوم، لازم است پارامترهای برش را تنظیم کنید، که انعکاسی را به حداقل کاهش می دهد یا به طور کامل آن را از بین می برد.

اکثر برش لیزر امروز دارای یک سیستم مخصوص برش آلومینیومی است که به دنبال پارامترهای برش است و پس از وقوع انعکاس بحرانی ممکن، پرتو لیزری را خاموش می کند و بنابراین از آسیب احتمالی جلوگیری می کند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۹:۰۵ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)