قیمت پروفیل زد قیمت پروفیل زد .

قیمت پروفیل زد

بازار میلگرد فولادی - تجزیه و تحلیل جهانی صنعت ، اندازه ، سهم ، رشد ، روندها و پیش بینی 2017 - 2025

بازار میلگرد فولادی

بر اساس کاربرد در محل کار ، بازار میلگرد فولادی را می توان در میله های فولادی خفیف و میله های فولادی تغییر شکل تقسیم کرد. میله های فولادی ملایم برای حمایت از تنش کششی تیرهای دال استفاده می شود. میله های فولادی تغییر شکل یافته دارای ناهنجاری یا لبه یا دنده ای در سطح میله هستند. استحکام کششی بالاتری نسبت به میلگرد خفیف فولادی دارد و از لغزش جلوگیری می کند ، باعث ترک ترک در بتن می شود و همچنین دو ماده را به شدت متصل می کند.

صنعت فولادی

بر اساس پایان آن ، بازار میلگرد فولادی را می توان به میلگرد سیاه ، میلگرد روکش شده با اپوکسی و میلگرد ساختگی تقسیم کرد. استفاده از این اتمامها بستگی به شرایط محیطی دارد که میله ها در معرض آن قرار دارند. میلگرد سیاه نوعی میلگرد معمولی بدون پوشش است که در سایتهایی با حداقل قرار گرفتن در معرض رطوبت ، با حداقل احتمال ابتلا به زنگ زدگی یا خوردگی استفاده می شود. میلگرد اپوکسی معمولاً در کاربردهای دریایی یافت می شود که احتمال خوردگی زیاد در اثر آب وجود دارد. میلگرد سیاه میلگرد ترجیحی به دلیل مقرون به صرفه بودن آن است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

از نظر صنعت استفاده نهایی ، بازار میلگرد فولاد را می توان در صنعت ساخت و ساز و زیرساخت ها ، تولید و صنعت نفت و گاز تقسیم کرد. بخش ساخت و ساز و زیرساختها در بازار میلگرد فولاد حاکم است. انتظار می رود این بخش در دوره پیش بینی به دلیل توسعه سریع و صنعتی شدن در کشورهای در حال توسعه مانند چین و هند گسترش یابد. پیش بینی می شود این امر منجر به پیشرفت املاک و مستغلات و زیرساخت ها شود.

میلگرد ضد زنگ در بتن

از نظر جغرافیایی ، بازار جهانی میلگرد فولادی را می توان در آسیا اقیانوس آرام ، اروپا ، شرق میانه و آفریقا ، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین تقسیم کرد. بازار میلگردهای فلزی با توجه به تعداد زیادی از فعالیت های ساختمانی در منطقه ، در آمریکای شمالی حاکم است. آسیا اقیانوس آرام همچنین میلگرد فولادی است که به دلیل توسعه سریع صنعتی و زیربنایی در کشورهای در حال توسعه مانند هند و چین هدایت می شود. این امر نیاز به میلگرد فولادی برای ساخت مسکن ، ساخت و سازهای صنعتی و سایر ساخت و سازهای زیرساختی را در پی دارد. مصرف میلگرد فولادی در آسیا اقیانوس آرام به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. اروپا و خاورمیانه و آفریقا سایر مصرف کنندگان عمده میلگردهای فلزی هستند.

بازیکنان اصلی فعال در بازار جهانی میلگرد فولادی عبارتند از: آرچلور میتال ، شرکت ذوب آهن و عربستان سعودی ، تاتا استیل و هلدینگ فولاد زامیل.

پیش بینی می شود که بازار میلگرد فولاد به دلیل مقرون به صرفه بودن و افزایش فعالیت های ساخت و ساز و توسعه زیرساخت ها در این مناطق به طور قابل توجهی در آمریکای شمالی و کشورهای در حال توسعه در آسیا اقیانوس آرام گسترش یابد.

این گزارش ارزیابی جامعی از بازار را ارائه می دهد. این کار را از طریق بینشهای عمیق کیفی ، داده های تاریخی و پیش بینی های قابل اثبات در مورد اندازه بازار انجام می دهد. پیش بینی های ارائه شده در گزارش با استفاده از روش ها و فرضیات تحقیق اثبات شده بدست آمده است. با انجام این کار ، گزارش تحقیق به عنوان مخزن تجزیه و تحلیل و اطلاعات برای هر جنبه از بازار ، شامل اما محدود به این موارد نیست: بازارهای منطقه ای ، فناوری ، انواع و کاربردها.

این مطالعه منبع اطلاعات موثق در مورد:

بخش های بازار و زیر مجموعه ها
روند بازار و پویایی
عرضه و تقاضا
اندازه بازار
روند / فرصت ها / چالش های فعلی
چشم انداز رقابتی
پیشرفت های فنی
تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش و ذینفعان
تجزیه و تحلیل منطقه ای شامل موارد زیر است:

آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا)
آمریکای لاتین (مکزیک ، برزیل ، پرو ، شیلی و دیگران)
اروپای غربی (آلمان ، ایالات متحده ، فرانسه ، اسپانیا ، ایتالیا ، کشورهای شمالی ، بلژیک ، هلند و لوکزامبورگ)
اروپای شرقی (لهستان و روسیه)
آسیا و اقیانوس آرام (چین ، هند ، ژاپن ، آسه آن ، استرالیا و نیوزیلند)
خاورمیانه و آفریقا (GCC ، آفریقای جنوبی و آفریقای شمالی)
این گزارش از طریق تحقیقات اولیه گسترده (از طریق مصاحبه ، نظرسنجی و مشاهدات تحلیلگران فصلی) و تحقیقات ثانویه (که مستلزم منابع معتبر با حقوق ، ژورنال های تجاری و بانکهای اطلاعاتی صنعت است) تهیه شده است. این گزارش همچنین شامل تجزیه و تحلیل کیفی و کمی کامل با تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از تحلیلگران صنعت و شرکت کنندگان در بازار در نقاط کلیدی در زنجیره ارزش صنعت است.

تجزیه و تحلیل جداگانه از روندهای غالب در بازار مادر ، شاخص های کلان و خرد اقتصادی و مقررات و دستورالعمل ها در زیر بررسی قرار گرفته است. با این کار ، گزارش جذابیت هر بخش عمده را در طول دوره پیش بینی نشان می دهد.

نکات برجسته گزارش:

یک تحلیل کامل از پس زمینه ، که شامل ارزیابی بازار مادر است
تغییرات مهم در پویایی بازار
تقسیم بازار تا سطح دوم یا سوم
اندازه تاریخی ، فعلی و پیش بینی شده بازار از منظر ارزش و حجم
گزارش و ارزیابی تحولات اخیر صنعت
سهام بازار و استراتژی های بازیکنان کلیدی
بخش های طاقچه و بازارهای منطقه ای
ارزیابی عینی از مسیر بازار
توصیه هایی به شرکتها برای تقویت جایگاه خود در بازار
توجه: گرچه مراقبت از زنبور عسل است


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۳:۴۸ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

تفاوت بین برش لیزری و چاپ سه بعدی چیست؟

تقاضا برای خدمات برش لیزر به سرعت در حال رشد است. طبق یک مطالعه Grand View Research ، پیش بینی می شود بازار جهانی دستگاه برش لیزر تا سال 2024 به 6.72 میلیارد دلار برسد. برای ما جای تعجب ندارد ، خصوصاً با استفاده روزافزون از لیزرهای CO2 و YAG در بازار که برای توسعه محصولات فولادی پیچیده طراحی شده است. برای قطعات الکترونیک و صنعتی

میزان رشد استثنایی
پیش بینی می شود صنعت برش لیزر طی 5 سال آینده بصورت تصاعدی رشد کند و ما از سال 2012 شاهد رشد 100 درصدی بودیم. دو برابر شدن تقاضا به چند عامل کاهش می یابد: فن آوری های جدیدتر که ماشین های قدیمی تر و قابلیت های آنها را پشت سر گذاشته اند. صنایع سرمایه گذاری در دستگاه های برش داخل خانه و حمایت نهادهای صنعتی که برش لیزر را یک روش اقتصادی برای پروژه های کوچک و بزرگ می دانند.

بخش بزرگی از حمل و نقل هوایی ، کشتی سازی و خودروسازی لیزر است
لیزرها به بخش مهمی از فرآیند اتوماسیون در سراسر کشتی سازی ، حمل و نقل هوایی و صنایع تولید خودرو تبدیل شده اند. وارد کردن لیزر در فرآیند تولید می تواند اضافه کاری را در پروژه ها به میزان قابل توجهی کاهش دهد ، ایمنی ساخت را افزایش داده و بهره وری را افزایش دهد. استفاده از دستگاه های لیزری برای تولید قطعات یدکی و تعمیرات نیز می تواند به کاهش زمان مورد نیاز برای ساخت قطعات یا منبع کمک کند.

مشتریان اولویت بندی مدل های تجاری پایدار را دارند
کار با یک تجارت پایدار فقط برای خط پایین و سیاره شما خوب نیست ، بلکه یک عامل بسیار مهم در تصمیم گیری مشتری شما است. با ظهور دوره جدیدی از رویه های پایدار ، برای شرکت ها در هر مشاغل تولیدی و نه فقط برش لیزر مهم تر می شوند تا در این زمینه با مشتریان خود شفاف تر باشند.

یک نام تجاری پایدار یک نام تجاری است که با موفقیت مسائل زیست محیطی ، اقتصادی و اجتماعی را در فعالیت های تجاری خود ادغام کرده است. برای تولید ، این به معنای باز بودن در مورد اتلاف زباله های شما ، ارتقاء سلامت و ایمنی کارگران در محل کار و خانه و ارتقاء نوآوری شما در محیط کار است.

در صنعت برش لیزر ، با اتخاذ یک اقتصاد دایره ای ، توجه زیادی بر سهم فولادها در آینده کم کربن وجود دارد. ما دریافتیم که بسیاری از مشاغل هنوز از مدل زباله های خطی استفاده می کنند که مواد اولیه مورد استفاده و دور انداخته می شود ، در حالی که اقتصاد مدور مدل ها یا بخش هایی را که ترمیم ، استفاده مجدد ، بازگشت و بازیافت می شوند تشویق می کند.

قرار گرفتن در خط مقدم فن آوری ها و شیوه های جدید فقط حس خوب تجارت برای ما نیست ، بلکه اشتیاق ماست. امروز با تیم در ShapeCUT صحبت کنید تا ببینید که چگونه ما در حاشیه صنعت هستیم.

حال ممکن است شما فکر کنید که جواب این سوال واضح است. بعلاوه ، یکی در مورد برش است و دیگری مربوط به چاپ است ، درست است؟ خوب ، به همین سادگی نیست

هر دو فرآیند شامل استفاده از لیزر قدرتمند برای ایجاد یک شکل است ، اما یکی از لیزرها از طریق مواد می سوزند و دیگری به ایجاد آن کمک می کند ، بنابراین در اینجا چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ شامل هر دو ماده ای است که لیزر با آنها در تعامل است و از طول موج پرتوی لیزر استفاده می شود. قبل از اینکه به مشخصات آن بپردازیم ، بیایید ببینیم که در هر دو تکنیک چیست.

برش لیزر در فوکوس
این روند ابتدا در آزمایشگاه های دانشگاه در دهه 1960 به عنوان یک تصادف ابداع شد ، هنگامی که محققان دیدند که یک پرتوی شدید از نور می تواند در صورت کنترل ، از طریق اجسام جامد بسوزد.

سرانجام ترکیبی از پرتوهای سبک ، آینه های جزئی و گازها ترکیب شدند تا آنچه را که ما اکنون به عنوان دستگاه های برش لیزر مدرن می شناسیم ، تشکیل دهند. تحولات اخیر منجر به برش لیزری شده است که می تواند بسیاری از اینچ ها را با یک برش صاف و جزئیات دقیق از بین فولاد سوراخ کند.

آغازگر چاپ سه بعدی
چاپ سه بعدی همچنین از قدرت لیزرها برای جعل مواد جدید به شکل استفاده می کند. در سال 1987 چاک هال از لیزر ماوراء بنفش برای درمان یک لایه نازک از رزین استفاده کرد که برای استحکام هنگام قرار گرفتن در معرض نور طراحی شده است. این آغاز تولید مواد افزودنی بود ، جایی که اشکال جدیدی به یکدیگر اضافه می شوند تا یک جسم جامد را بسازند.

از آن زمان ، این فرایند اصلاح و گسترش یافته است تا به مردم اجازه دهید طیف گسترده تری از مواد پیچیده را با دقت دقیق تر و با جزئیات بیشتر تغییر شکل دهند. پلاستیک ، رزین و فلزات هم اکنون می توانند به عنوان "جوهر" سه بعدی برای چاپگر مورد استفاده قرار گیرند ، که در دمای دقیقی گرم می شود که به اندازه کافی گرم می شود تا یکپارچه به جسم موجود اضافه شود.

حتی رزینهای سازگار با زیست سازگار ، که نسبت به حرکت ماهیچه ها و سایر ورودی های انسان واکنش نشان می دهند ، برای چاپ سه بعدی یک مسابقه عالی هستند و می توانند اندامهای جدیدی ایجاد کنند که ایجاد غیرقابل استفاده خواهد بود.

تفاوت بزرگ
بنابراین اکنون که می دانیم این دو سیستم درمورد چه چیزی هستند ، چگونه لیزرها می توانند در یک نمونه برش دهند اما در دیگری ایجاد کنند؟

آنچه ما به عنوان "پرتو لیزر" می شناسیم ، واقعاً پرتوی متمرکز از نور است. هر نوری که می بینید ، از خورشید گرفته تا چراغهای اتاق شما گرفته تا صفحه نمایش که این موضوع را می خوانید ، دارای طول موج فردی است که اطلاع می دهد چقدر نور قوی است. پرینترهای سه بعدی معمولاً از پرتو لیزری با 1.070 نانومتر استفاده می کنند که در نزدیکی دامنه مادون قرمز قرار دارد. برش های لیزر از 1.030 نانومتر شروع می شوند ، که هنوز هم تقریباً نزدیک است ، بنابراین این موضوع را توضیح نمی دهد.

تفاوت این است که چقدر انرژی در لیزر وارد می شود.

پرینترهای سه بعدی دارای پرتوی لیزری هستند که معمولاً 500 وات یا بیشتر از این امتیاز دارند. این انرژی کافی است که پرتو لیزر سازگار و به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند مواد را در دمای مناسب ذوب کند.

از طرف دیگر برش های لیزری حداقل 10 برابر مقدار انرژی را در پرتو بسته بندی می کنند و آن را به اندازه کافی شارژ می کنند تا آن را از یک چراغ گرم به تیغه ای از نور به اندازه کافی قدرتمند تبدیل کرده و از فولاد ضخیم برداشته شود. دیدن یک دستگاه برش لیزر فلزی با 6 کیلووات برق در رگ های الکترونیکی آن امری غیر معمول نیست.

در ShapeCUT ما با دستگاه های برش لیزری قادر به انجام هر پروژه اندازه ای هستیم که بتوانید تصور کنید و از چالش فنی برای تحقق رویاهای خود لذت می بریم. امروز با تیم در ShapeCUT صحبت کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۲:۵۶ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ به عنوان ماده انتخابی در صنعت معدن و هیدرومتالورژی شهرت یافته است. در این مقاله به بررسی نمرات و کاربردهای مناسب و فرصتهای ظهور فولاد ضدزنگ در این صنایع می پردازیم.

هیدرومتالورژی شامل استخراج و پالایش فلزات در محلول های آبی است. این شامل طیف وسیعی از فرآیندهای مانند آبشویی ، استخراج حلال ، تبادل یونی ، الکترولیفینینگ ، الکترون شدن ، بارش و جداسازی جامد / مایع برای فلزات بی شماری از جمله مس ، روی ، نیکل ، کبالت ، اورانیوم ، طلا ، نقره ، آلومینیوم و زمینهای نادر است. از آنجا که فولاد ضد زنگ ماده "اسب بخار" برای بسیاری از این فرآیندها ، به ویژه آنهایی که شامل محلولهای اسید سولفوریک هستند ، هیدرومتالورژی یک بازار مهم است که با توسعه و کاربرد فرآیندهای جدید ، اهمیت آن رو به رشد است.

گسترش هیدرومتالورژی
از نظر تاریخی ، استخراج فلزات تحت تأثیر فرآیندهای پیرومتالورژیکی مانند برشته و ذوب قرار گرفته اند ، در حالی که هیدرومتالورژی به طور کلی نقش نسبتاً جزئی ایفا کرده است. با این حال ، از دهه 50 ، نقش آن به طرز چشمگیری گسترش یافته و به پیشرفتهای فنی جدید کمک کرده است. به نظر می رسد که این روندها به دلیل عواملی مانند افت سطح سر ، فشار محیطی در برابر انتشار گازهای گازی ، نیاز به درمان درجه های پایین و سنگ معدن ناخالص ، و تمایل روزافزون به افزودن ارزش با تولید فلزات در محل از روند مطلوبی ادامه پیدا می کنند. سایت مین مناطق قابل توجه رشد برای هیدرومتالورژی عبارتند از فرآوری سنگ معدن اورانیوم در دهه های 1950 ، 1960 و 1970 ، مس در دهه های 1970 ، 1980 و 1990 و اخیراً نیکل و کبالت.

برنامه های کاربردی نمونه
سنگ معدن اورانیوم تقریبا به طور انحصاری توسط هیدرومتالورژی درمان می شود. متداول ترین فرآیند شستن اسید سولفوریک از مواد ریز خرد شده است
در فشار اتمسفر و درجه حرارت تا حدود 800 درجه سانتیگراد ، به دنبال آن جداسازی جامد / مایع و استخراج حلال یا تبادل یونی. فولادهای ضد زنگ و آلیاژهای نیکل بالا به طور گسترده ای برای تانک ، پمپ و لوله کشی استفاده شده اند.

مس به طور سنتی با شستشوی اسید سولفوریک ، از سنگ معدن اکسید یا در مخازن آشفته یا با اسپری روی پشته ها و زباله ها استخراج می شود. پس از معرفی فناوری استخراج حلال در اواخر دهه شصت ، علاقه به طرز چشمگیری رشد کرد که ، هنگامی که با الکترونینگ همراه شد ، امکان تولید کاتد مس با درجه بالا را در سایت فراهم کرد. اخیراً ، این رویکرد برای درمان سنگ معدن سولفید ثانویه مانند کالکوسیت گسترش یافته است ، و اکنون فرآیندی برای فولاد  ضد زنگ  درمان کالکوپیریت ، ماده معدنی مس غالب که به طور معمول ذوب می شود ، توسعه یافته است. این فرایندهای جدید شامل اکسیداسیون فشار ، اکسیداسیون بیولوژیکی و دیگر فناوری شستشوی رمان است. در کنار همه اینها معرفی موفقیت آمیز استفاده از مخلوط های استیل ضد زنگ برای آبکاری و پالایش بوده است. فولاد  ضد زنگ به دلیل خاصیت مهار کننده مس در محلول بر خوردگی ، به ویژه برای مس در محلول های اسید سولفوریک مناسب است.

هیدرومتالورژی نیکل و کبالت شده است به طور قابل توجهی توسط تعدادی از تحولات اخیر از جمله نصب عملیات شستشوی اسید فشار (PAL) جدید برای laterites در استرالیا غربی ، اولین کاربرد مخزن شستشوی زیستی مخزن برای بازیافت کبالت ، توسعه اکسیداسیون فشار فناوری شستشوی بیو پشته سولفیدهای نیکل - سایپرز ، باشگاه دانش اگرچه عملیات PAL راه اندازی دشواری داشته است ، به دلیل مصرف انرژی نسبتاً کم و بازیافت نیکل بالا و کبالت ، روند PAL احتمالاً به عنوان نیروی اصلی در درمان آینده لایتیت ها تبدیل خواهد شد.

آینده روشن
روندهای فعلی بدون شک نشان دهنده نقش در حال گسترش و آینده روشن برای هیدرومتالورژی در صنایع معدن و متالورژی است. در کنار این ، باید فرصت استفاده از فولادهای ضد زنگ افزایش یابد.

تصویر: محاکمه لیچینگ نیک هپ در Radio Hill، WA.

این مقاله توسط آلن تیلور ، رئیس شرکت مشاوره بین المللی خدمات توسعه پروژه ها و همایش ALTA نیکل / کبالت 2001 نوشته شده است (پرت ، WA ، 15 - 18 مه).


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۳:۵۸ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

آلومینیوم و مهمات صنعتی آن

آلومینیوم سومین فلز گسترده روی زمین

 در ترکیبات با سیلیکن، اکسیژن و گوگرد دیده می شود. در صنعت پردازش فلز، آلومینیوم بیشتر فلز مورد استفاده بعد از فولاد است.

آلومینیوم به عنوان یکی از فلزات اصلی در صنعت امروز
آلومینیوم سومین فلز گسترده روی زمین با درصد 7.3٪ است. با این حال، برای مدت زمان طولانی، جهان در مورد وجود و شیوه تولیدش نمی دانست. انگلیسی دوم، سر هامفری دیوی، دقیقا 208 سال پیش یا در سال 1808، وجود خود را کشف کرد، در حالی که تنها در سال 1854 اولین روش ابتدایی استفاده از این فلز مهم توسعه یافت.

فرایندهای تکنولوژیکی که آلومینیوم تولید می کند حتی امروزه تنها در سال 1886 کشف شد و شایسته ترین آن پل هاروت و چارلز هال بود که روش تولید را با الکترولیز کشف کرد.

علاوه بر این یافته، جالب است که توجه داشته باشید که دانشمندان ذکر شده در مورد وجود و عملکرد دیگران نمی دانستند و اگر چه در قسمت های مقابل جهان بودند و بدون هیچ گونه ارتباطی، آنها موفق به توسعه کاملا روش یکسان تولید.

 

فرایند تولید آلومینیوم


همانطور که پیشتر گفته شد، آلومینیوم با استفاده از فرآیند Hall-Heroult یا فرایند بایر تولید می شود. فرآیند بایر به دست آوردن آلومینا است که دوباره از بوکسیت بدست می آید. به منظور تولید دو تن آلومینیوم، به طور کلی لازم است که چهار تن بوکسیت داشته باشیم.

آلومینا به حمام همراه با کریولیت اضافه می شود و با پایین آوردن آند، الکترولیز شروع می شود. آند معمولا به دلیل افزایش مصرف آن هر 20 روز تغییر می کند. از طریق الکترولیز، آلومینا در حمام حل شده، تشکیل یون های مختلف اکسید فلوراید آلومینیوم.

به این ترتیب، فلوراید های متعدد تولید می شوند و سپس از طریق سیستم تصفیه جهت جلوگیری از آلوده شدن جو ایجاد می شوند. به غیر از گازهای مضر تولید شده توسط آند، مشکل این است که به اصطلاح لجن قرمز که از آن هیدروکسید آلومینیوم به دست می آید.

با توسعه فرآیندهای تکنولوژیکی، تولید آلومینیوم تا حد زیادی پیشرفت کرده است. اولین کارخانه هایی که آلومینیوم تولید می کردند، سلول های با توان 1000 آمپر داشتند، در حالیکه کارخانه های امروز سلول های خود را با توانایی 500 هزار آمپر تولید می کنند.

 

آلومینیوم به عنوان یک فلز سازنده


اکنون آلومینیوم در ساخت اشیاء یا قطعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل استفاده از این فلز، مقاومت آن در برابر خوردگی، مقاومت و جرم کوچک است. به همین دلیل، برخی قطعات اتومبیل ها و هواپیما از آلومینیوم ساخته شده اند.

بعضی از برنامه های دیگر، به عبارت دیگر اقلام ساخته شده از آلومینیوم، عبارتند از:

میله های آلومینیومی - معمولا در ساخت و ساز استفاده می شود
ورق های آلومینیومی - مورد استفاده در ساخت و ساز، مهندسی مکانیک، تولید لبنیات، مهندسی برق، صنایع غذایی
دیگر پروفیل های آلومینیومی - برای ساخت قاب از؛ برای مثال میزها
آلیاژهای آلومینیوم - از برنامه های کاربردی مختلف، از کشتی سازی تا ساخت و ساز استفاده می شود
 

خواص آلومینیوم
همانطور که پیشتر گفته شد، آلومینیوم به دلیل خواص آن، در صنایع متعددی کاربرد دارد، که مهمترین آنها عبارتند از:

تقریبا سه برابر سبک تر از فولاد
خواص کشش و قدرت خوب
خواص عالی در دماهای پایین
هدایت حرارتی 13 برابر بیشتر از فولاد ضد زنگ
خواص مغناطیسی ندارد
پردازش خوب
مقاومت بسیار خوبی در برابر تاثیرات خارجی
هدایت الکتریکی عالی
 

پردازش آلومینیوم
به علت ویژگی های ذکر شده در بالا، آلومینیوم آسان برای پردازش است. با این حال، در طول پردازش، مراقب باشید از گرم کردن آلومینیوم، که عمدتا به جوش یا سنگ زنی مرتبط است.

با حرارت دادن، آلومینیوم می تواند تغییر شکل داده شود، یا هنگامی که جوشکاری، با توسعه درجه حرارت بالا، تخلخل فلز جوش ممکن است رخ دهد. با توجه به شایع ترین روش های جوشکاری در مورد آلومینیوم، TIG، MIG و الکترو جوش استفاده می شود.

هنگام آلومینیوم سنگ زنی، باید بسیار مراقب باشید، زیرا ممکن است اتفاق بیفتد که در تعداد زیاد چرخش های چرخشی، آلومینیوم می تواند خسته کننده شود. اگر براق باشد، آلومینیوم باید در چندین دوره با صفحات مختلف آسیاب شده و با فشارهای مختلف بر روی سطح آسیاب شود.

یکی از روش های پردازش آلومینیوم، آنودایز، یا اکسیداسیون عمدی آلومینیوم است تا از اثرات خارجی محافظت شود یا رنگ خاصی به خود بگیرد. آنودایزر اغلب در حمام قلیایی با فرآیند الکترولیز انجام می شود.

برش آلومینیوم لیزری

تقریبا تمام فلزات دارای خاصیت انعکاسی هستند که مخصوصا در مورد آلومینیوم است. ویژگی برجسته آلومینیوم می تواند باعث نابودی یا آسیب به لیزر شود، که در آن فرآیند برش انجام می شود.

با این حال، در واقع انعکاس چیست؟

بازتاب دارایی فلزات و مواد به طور کلی است که منجر به تهاجم پرتوها (به عنوان مثال نور) به منبع، که در مورد برش لیزر به معنی بازتاب پرتو لیزر در بخش های نوری لیزر برشکاری

دستگاه Ng

به علت ویژگی رفلسی آلومینیوم، قبل از برش، یک لایه پوشش محافظت کننده از انعکاس به آن اعمال می شود.

با این حال، این کافی نیست، زیرا انعکاس نه تنها از سطح ورق آلومینیوم بلکه از آلومینیوم مذاب حاصل می شود که به عنوان یک محصول برش اجتناب ناپذیر است.

به همین دلیل، هنگام برش آلومینیوم، لازم است پارامترهای برش را تنظیم کنید، که انعکاسی را به حداقل کاهش می دهد یا به طور کامل آن را از بین می برد.

اکثر برش لیزر امروز دارای یک سیستم مخصوص برش آلومینیومی است که به دنبال پارامترهای برش است و پس از وقوع انعکاس بحرانی ممکن، پرتو لیزری را خاموش می کند و بنابراین از آسیب احتمالی جلوگیری می کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۹:۰۵ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)