قیمت پروفیل زد قیمت پروفیل زد .

قیمت پروفیل زد

JV های عمومی-عمومی برای فشار زیاد به فولاد مراجعه می کنند

در تلاش برای پیشبرد وضعیت سرمایه گذاری در بخش تولید ، دولت پیشنهاد می کند از شرکت های بخش دولتی مانند SAIL ، RINL ، MOIL ، NMDC و KIOCL بخواهید برای ایجاد اتحاد با دولت های ایالتی و بنگاه های اقتصادی خود اقدام به راه اندازی وسایل نقلیه ویژه (SPV) کنند. ) برای راه‌اندازی پروژه‌های فلزی Greenfield در کشور و افزایش تقاضا از طریق بازاریابی تهاجمی.
 
این پیشنهاد با هدف بازگرداندن علاقه سرمایه گذاران به بخش فولاد انجام شده است که به دلیل رکود در شرایط بازار ، نقدینگی شدید و سرعت آهسته از تصویب قانونی ، در یک روند کند پیش رفته است.
 
در حالی که تقاضا و قیمت فولاد مسطح باقی مانده است ، هیچ تاسیسات جدید تولید فلز گرینفیلد در کشور به وجود نیامده است. تنها چند پروژه با ظرفیت Brownfield در حالی ارائه شده اند که پروژه های جدید به کندی پیشرفت می کنند.
 
انتظار می رود که پیوندهای تبلیغاتی عمومی به دولت کمک کند تا هدف خود را از دستیابی به تولید فلز بیش از 300 میلیون تن در سال (mtpa) در طی 15-20 سال آینده با سرمایه گذاری در کل نزدیک به 10،000،00 روپه اجرا کند.
 
تولید تمام شده فولاد در کشور در حال حاضر 26 mtpa است. در حالی که سرمایه گذاری های PSU فشار اولیه لازم را فراهم می کند ، انتظار می رود که سرمایه گذاری بخش خصوصی از پشت سر بگذارد.
 
ما در صورت دستیابی به هدف سیاست ملی فولاد برای دستیابی به تولید فولاد 300 مگاپاسکال تا سال 2025 - ما به پروژه های گرینفیل احتیاج داریم. با توجه به اینکه بیش از 90 درصد ظرفیت جدید از مسیر Brownfield عبور می کند و تردیدها در مورد سرمایه گذاری بیشتر بخش خصوصی فراتر از این وجود دارد ، مدل SPV عمومی-عمومی به عنوان یک کاتالیزور برای تولید سرمایه گذاری تازه در این بخش عمل می کند. " کمیسیون برنامه ریزی
 
منابع در وزارت فولاد گفتند که این پیشنهاد (برای تشکیل JVs) مورد استقبال نخست وزیر (PMO) قرار گرفته است و جلسات سطح بالا ممکن است به زودی توسط دبیرخانه کابینه با مقامات وزارتخانه های مختلف مرکزی و دولت های ایالتی برگزار شود.
 
پس از مشخص شدن مکانها ، از PSU ها خواسته می شود تا یک برنامه سرمایه گذاری را در رابطه با دولت های ایالتی برای ایجاد ظرفیت فولادی تهیه کنند. این منابع گفتند ، دولت اگر مدل اقتصادی را ایجاد کند ، مشارکت عمومی و خصوصی (PPP) را نیز در برخی از پروژه ها ترغیب خواهد کرد.
 
یکی از مقامات SAIL ضمن تأیید توسعه ، گفت که کار بر روی مدل SPV تنها پس از طرح برنامه ریزی دقیق از دولت کامل با وضوح در مورد پیوندهای زمین و سنگ آهن آغاز می شود.
 
این مقام افزود: "دولت باید درک کند که وقتی SAIL در حال تکمیل یک برنامه بزرگ توسعه در همه واحدهای تولیدی خود باشد ، بسیج وجوه برای این SPV ها دشوار خواهد بود."
 
ظرفیت ساخت فولاد هند از جمله ظرفیت بازیکنان ثانویه اکنون بیش از 100 میلیون تن است. این میزان تا 2017-18-2015 با 25 میلیون تن افزایش می یابد ، اما بیشتر این گسترش از نظر طبیعت قهوه ای است و ظرفیت قابل توجهی از فضای سبز پیشنهاد نشده است. بیش از نیمی از این توسعه از دو شرکت دولتی - Steel Authority of India (SAIL) و رشتریه ایسپات نیگام (RINL) حاصل می شود.
 
علاوه بر این ، فولاد تاتا از طریق وسایل گسترش Brownfield به حدود 10 mtpa افزایش یافته است. ظرفیت JSW Steel در حال حاضر از 14.3ttpa در حال حاضر به 16.5 mtpa می رسد. فولاد عصار ظرفیت کارخانه Hazira خود را به 10 mtpa افزایش داده است ، در حالی که ظرفیت جیندال استیل و نیرو از طریق گسترش Brownfield در آنگول تا FY16 تا 6 تن افزایش خواهد یافت. فولاد بوشان همچنین می تواند ظرفیت 3 مگاپاسکال را به آن اضافه کند تا به 6 mtpa برسد. Monnet Ispat & Energy و Visa Steel نیز ظرفیت های خود را گسترش می دهند.
 
دولت ضمن پیشنهاد این اتحاد بین المللی به منظور تحقق بخشیدن به اوضاع سرمایه گذاری در بخش فولاد ، همزمان PSU ها را تشویق می کند تا مشارکت ها را تحت الگوی مشارکت عمومی و خصوصی (PPP) مورد بررسی قرار دهند.
 
SAIL پیش از این مشغول تحقیق در مورد پروژه سرمایه گذاری مشترک با Posco بود و RINL انتظار می رود JV را با سازنده فولاد NLMK روسی تشکیل دهد تا با تولید سرمایه گذاری اولیه نزدیک به 4000 کرانه روپیه ، یک مرکز تولید ویژه فولاد را تأسیس کند. NMDC همچنین موظف است پیشنهادهایی را برای پروژه های فولاد فوق العاده مگا ارائه دهد ، جایی که می تواند JV ها را با داوطلبان آینده نگر تشکیل دهد.

nt با ارتقاء مدرسه خود - از راه اندازی استخر مدرن است که آب را فیلتر و بازیافت می کند ، در حال ساخت مزرعه است ، که یک گودال ورمی کمپوست و یک گاو میزبان خواهد بود تا به دانش آموزان ظرافت های کشاورزی ارگانیک آموزش دهد .
 
این جمعه ، آخرین روز انتخابات برای مرحله چهارم انتخابات است. در بوکارو ، نامزدها در آخرین انتخابات خود در جیپ هایی که با پرچم های پارتی سبز و زعفران تختخواب هستند ، قرار دارند.
 
در سیالجوری ، کارگران مشغول کارخانه فلز داغ هستند. آنها به زودی برای ناهار شکسته می شوند.
 
ESL's Singh حرف آخر را دارد. "وقتی این کارخانه فولاد قادر به عملکرد تمام مقیاس باشد ، ما می توانیم از لحاظ مالیات کمتر از 2،000 روپیه کرور را به دولت کمک کنیم. تصور کنید که با این همه پول چه کاری می توان برای منطقه انجام داد."
 
تصور کن...
 
آسمان ابری است ، خورشید معتدل است. نسیم سردی در سراسر سیالجوری می وزد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۴:۲۳ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

جینا راینهارت علی رغم BHP شاهد پایان دوره ای ، صادرات سنگ آهن را به جلو سوق می دهد

فولاد ضد زنگ بیش از حد چین را به سمت پایین انداختن فولاد به مارک بین المللی می اندازد

در پاسخ به کاهش چشمگیر تقاضا برای فولاد ضد زنگ در صنعت ساخت و ساز چین ، بزرگترین تولید کنندگان فولاد چین صادرات فولاد را به نسبت بین المللی به بازارهای بین المللی آغاز کردند. درست در ماه سپتامبر گذشته ، فلز ماینر صادرات فولاد چین را 8.52 میلیون تن ثبت کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد افزایش داشته است.
 
براساس گزارش تلگراف ، شاخص تمایلات فولادی چین Platts '12.47 ماه به ماه 12.47 کاهش یافته و 25.61 از 100 امتیاز ممکن در ماه نوامبر کسب کرده است. این کاهش احساسات کمترین میزان ثبت شده از زمان آغاز به کار Platts در بازار در ماه مه 2013 است.
 
این اقدام چین توانایی ویران کردن آسیاب های آمریکایی و اروپایی را دارد. طبق گفته Macquarie ، در سه ماهه اول سال صادرات چینی از جنس استنلس استیل به اروپا با افزایش 115.4 قطعه قطعه و به 522،000 تن رسید. مک کواری همچنین در تلگراف گفته است که ورق فلز ضدزنگ نورد سرد چین ، که برای صنعت اتومبیل اروپا استفاده می شود ، امسال در مقایسه با 10 قطعه سال گذشته به 35 عدد صعود کرده است.
 
ایالات متحده با اعمال عوارض بر واردات سیم کربن و آلیاژ فولاد از چین واکنش نشان داد. از این رو صادرکنندگان سیم فولادی چین می توانند با مالیات ضد دامپینگ به اندازه 110.25 قطعه روبرو شوند.
 
از طرف دیگر ، تلگراف گفت که چین با هشدار مقامات آمریکا مبنی بر ترک سیاستهای حمایت گرایانه و پایبندی به تعهدات جهانی این کشور برای حفظ تجارت آزاد ، تلافی کرد.
 
به گفته مدیریت زباله جهانی ، در جلسه اخیر کمیته آلیاژ ضد زنگ بازیافت بین المللی و پایتخت کمیته آلیاژهای خاص در پاریس ، گفته می شود آسیا تولید کننده 70٪ از فولاد ضد زنگ جهان است که چین تقریبا 50٪ از آن را به عهده دارد. علیرغم ممنوعیت اندونزی برای صادرات سنگ نیکل ، یک ماده اصلی مورد استفاده در تولید فولاد ضد زنگ ، سهام سنگ معدن چین به دلیل پر شدن شکاف فیلیپین با سنگ معدن درجه پایین به طور قابل توجهی بیشتر از پیش بینی شده ماند. در حقیقت ، تولید کنندگان فولاد چین تا حد زیادی از رکود عمیق در هزینه مواد اولیه مانند آهن و سنگ نیکل سود می برند.
 
با این حال ، تحلیلگران پیش بینی می کنند که با کاهش سرعت صادرات از فیلیپین ، ممنوعیت صادرات اندونزی سرانجام احساس می شود. Nicholas Snowdon از Standard Chartered به ضبط تجاری گفت که انتظار دارد نیکل در سال آینده صعود کند و میانگین قیمت آن 23400 دلار باشد.
 
تحولات مربوط به پروژه های مختلف استخراج نیکل همچنین ممکن است عوارض آن را در مورد قیمت آینده نیکل و فولاد ضد زنگ بگذارد. به عنوان مثال ، منابع بلکام استرالیا در حال مشارکت احتمالی برای پروژه Wiluna Nickel Sulphide خود است که حاوی یک بسته اولترامافیک نیکل آینده نگر 40 کیلومتر است.
 
به همین ترتیب ، شرکت معدنی آمور از روسیه دارای یک پروژه امیدوارکننده کون مانی است که به عنوان یکی از 20 معدن بزرگ سولفید نیکل در جهان در نظر گرفته می شود. طبق گفته MineSite.com ، حاوی بیش از 800000 تن نیکل است. حدود آن هنوز کشف نشده است ، بنابراین احتمال کانی سازی بزرگتر نیکل وجود دارد.
 
Amur Minerals همچنین اخیراً مصوبه وزارت توسعه اقتصادی را برای درخواست مجوز خود دریافت کرده است. این شرکت در حال حاضر از زمان بسته شدن روز دوشنبه در 5.75 معامله می کند. تولید فولاد خام گلوبال با تولید 137 میلیون تن در ماه اکتبر نسبت به سال گذشته بدون تغییر بود.
 
میزان تولید فولاد خام از چین ، تولید کننده برتر و مصرف کننده آلیاژ در جهان ، 67.5 میلیون تن بوده است ، که از اکتبر 2013 تا 0.3 درصد کاهش یافته است. جینا راینهارت قرار است صادرات خود را در ماه سپتامبر از معدن سنگ آهن جدید 10 میلیارد دلاری خود که در نتیجه قیمت های تجاری معلوم نیست ، آغاز کند. در نزدیکی پایین ترین نرخ های پنج ساله و پیش بینی می شود خسارات را در سال آینده افزایش دهد.
راینهارت ، رئیس Hancock Prospaching ، دیروز در مصاحبه ای در معدن روی هیل در منطقه پیلبارا غنی از آهن استرالیا گفت: "ما دوست نداریم که سنگ معدن کاهش یابد ، اما ما در رده پایین تر از هزینه های تولید قرار داریم."
او چناو گفت که تولید کنندگان کم هزینه به عنوان آخرین افرادی که ایستاده اند. "
پوسکو ، ماروبنی
Rinehart ، که همچنین دارای معادن سنگ معدن آهن توسط Rio Tinto است ، 30 درصد از Roy Hill را به گروههایی از جمله Posco کره جنوبی ، Marubeni Corp ژاپن و China Steel Corp تایوان فروخت. به گفته وب سایت شرکت روی هیل ، روی هیل
مورگان UBS گفت: "احتمالاً این هدف طولانی مدت بوده است تا چیزی را که او کنترل می کند وارد بازار کند." وی گفت: "وی آشکارا از طریق منافع تجاری دیگر در معرض بازار سنگ آهن قرار گرفته است. این اولین بار است که وی می تواند یک دارایی را کنترل کند."
پیش از این راینهارت به خبرنگاران گفت: بیش از 2 میلیون تن سنگ آهن در حال حاضر در روی هیل ذخیره شده است. روی هیل هولدینگز در بیانیه ای گفت: ساخت پروژه 67 درصد کامل است.
راینهارت به خبرنگاران گفت: "با توجه به اینکه ما در حال حاضر یک پروژه با برنامه ریزی سریع ، برنامه ریزی شده سریع ، پروژه بزرگ ، یک پروژه واقعاً پیچیده هستیم و جلوتر از برنامه است ، خارق العاده است."
بازار خرس
سنگ معدن با 62 درصد محتوای تحویل داده شده به چینگدائو در چین روز گذشته با 1.1 درصد افزایش به 70.97 دلار در هر تن رسیده است. مواد تشکیل دهنده فولاد امسال پس از ورود به بازار خرس در ماه مارس ، 47 درصد عقب نشینی کردند.
شرکت Citigroup در گزارشی در 11 نوامبر گفت که قیمت ها در سال آینده به طور میانگین 65 دلار خواهد بود و در سه ماهه سوم به 50 دلار کاهش می یابد ، زیرا عرضه جهانی افزایش می یابد و تقاضا همچنان ضعیف باقی می ماند.
UBS در گزارشی 12 سپتامبر گفت ، هزینه یک شکسته حتی روی از 56 دلار به لحاظ سنگ معدن در چین با 62 درصد محتوا است ، با ارقام تایید شده توسط مورگان در 17 نوامبر. طبق گفته UBS ، 49 دلار و واله 67 دلار است.
این کاهش سرعت دلسرد واله ، بزرگترین صادرکننده ، که با سرمایه گذاری 37 میلیارد دلار در پروژه های معدنکاری و لجستیک سنگ آهن ، دلسرد کرده است ، به دنبال افزایش ظرفیت تولید خود تا سال 2018 به حدود 450 میلیون تن است.
عصر آهن
کلودیو آلوز ، مدیر جهانی بازاریابی و فروش آهنی در واله ، در 7 نوامبر گفت ، در دراز مدت بازار بیش از حد مورد استفاده قرار نمی گیرد.
طبق گفته شرکت Goldman Sachs Group ، این بازار جهانی در سال آینده میلادی حدود 110 میلیون تن را در سال آینده جذب خواهد کرد که تقریباً دو برابر 60 میلیون تن در سال 2014 است. روند افزایش تقاضا به رهبری چین طی یک دهه گذشته که سودآوری برای تولیدکنندگان به همراه داشته است ، به پایان رسید.
جرارد بورگ ، اقتصاددان ارشد آسیا در National Australia Bank Ltd. در ملبورن ، گفت: "کاهش سال آینده عمدتا با عرضه جدید انجام می شود ، و این به طور عمده ناشی از بزرگی در استرالیا غربی خواهد بود." با توجه به هزینه کمتر. اساس این تولیدات ، ما انتظار داریم که این روند ادامه یابد. "د ساعت پس از صحبت کردن اندرو مکنزی ، مدیر ارشد اجرایی رقیب BHP بیلیتون ، پایان دوره "گسترش گسترده سنگ آهن" را فراخوانده بود. BHP و رقبا Rio Tinto Group و Vale SA در حال ریختن بازار جهانی سنگ آهن هستند و پس از هزینه های معادل 120 میلیارد دلار (139.2 میلیارد دلار) برای افزایش ظرفیت معادن خود از استرالیا تا برزیل ، مازاد برانگیخته اند.
دانیل مورگان ، تحلیلگر UBS ، در مصاحبه تلفنی 17 نوامبر گفت: "من فکر نمی کنم سال آینده ایده آل باشد برای افزودن عرضه جدید." "بازار برای چند سال آینده به خوبی عرضه شده است." بزرگترین تولید کنندگان محموله های ضبط را هدف قرار می دهند ، شرط بندی افزایش می تواند قیمت های غوطه وری را جبران کند و معادلات کمتر رقابت را مجبور کند ، از جمله تولید در چین.
باری فیتزجرالد ، مدیرعامل روی هیل ، به خبرنگاران گفت: "دیدگاه ما این است که یک تقاضای پایدار طولانی مدت برای سنگ آهن وجود دارد."
"اقتصاد بازار همیشه نشان می دهد که در نهایت تولید کنندگان گران قیمت برای خروج از بازار نیاز دارند و بنابراین ما را در میان سایرین ترک می کنند


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۶:۴۱ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

جینا راینهارت علی رغم BHP شاهد پایان دوره ای ، صادرات سنگ آهن را به جلو سوق می دهد

فولاد ضد زنگ بیش از حد چین را به سمت پایین انداختن فولاد به مارک بین المللی می اندازد

در پاسخ به کاهش چشمگیر تقاضا برای فولاد ضد زنگ در صنعت ساخت و ساز چین ، بزرگترین تولید کنندگان فولاد چین صادرات فولاد را به نسبت بین المللی به بازارهای بین المللی آغاز کردند. درست در ماه سپتامبر گذشته ، فلز ماینر صادرات فولاد چین را 8.52 میلیون تن ثبت کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد افزایش داشته است.
 
براساس گزارش تلگراف ، شاخص تمایلات فولادی چین Platts '12.47 ماه به ماه 12.47 کاهش یافته و 25.61 از 100 امتیاز ممکن در ماه نوامبر کسب کرده است. این کاهش احساسات کمترین میزان ثبت شده از زمان آغاز به کار Platts در بازار در ماه مه 2013 است.
 
این اقدام چین توانایی ویران کردن آسیاب های آمریکایی و اروپایی را دارد. طبق گفته Macquarie ، در سه ماهه اول سال صادرات چینی از جنس استنلس استیل به اروپا با افزایش 115.4 قطعه قطعه و به 522،000 تن رسید. مک کواری همچنین در تلگراف گفته است که ورق فلز ضدزنگ نورد سرد چین ، که برای صنعت اتومبیل اروپا استفاده می شود ، امسال در مقایسه با 10 قطعه سال گذشته به 35 عدد صعود کرده است.
 
ایالات متحده با اعمال عوارض بر واردات سیم کربن و آلیاژ فولاد از چین واکنش نشان داد. از این رو صادرکنندگان سیم فولادی چین می توانند با مالیات ضد دامپینگ به اندازه 110.25 قطعه روبرو شوند.
 
از طرف دیگر ، تلگراف گفت که چین با هشدار مقامات آمریکا مبنی بر ترک سیاستهای حمایت گرایانه و پایبندی به تعهدات جهانی این کشور برای حفظ تجارت آزاد ، تلافی کرد.
 
به گفته مدیریت زباله جهانی ، در جلسه اخیر کمیته آلیاژ ضد زنگ بازیافت بین المللی و پایتخت کمیته آلیاژهای خاص در پاریس ، گفته می شود آسیا تولید کننده 70٪ از فولاد ضد زنگ جهان است که چین تقریبا 50٪ از آن را به عهده دارد. علیرغم ممنوعیت اندونزی برای صادرات سنگ نیکل ، یک ماده اصلی مورد استفاده در تولید فولاد ضد زنگ ، سهام سنگ معدن چین به دلیل پر شدن شکاف فیلیپین با سنگ معدن درجه پایین به طور قابل توجهی بیشتر از پیش بینی شده ماند. در حقیقت ، تولید کنندگان فولاد چین تا حد زیادی از رکود عمیق در هزینه مواد اولیه مانند آهن و سنگ نیکل سود می برند.
 
با این حال ، تحلیلگران پیش بینی می کنند که با کاهش سرعت صادرات از فیلیپین ، ممنوعیت صادرات اندونزی سرانجام احساس می شود. Nicholas Snowdon از Standard Chartered به ضبط تجاری گفت که انتظار دارد نیکل در سال آینده صعود کند و میانگین قیمت آن 23400 دلار باشد.
 
تحولات مربوط به پروژه های مختلف استخراج نیکل همچنین ممکن است عوارض آن را در مورد قیمت آینده نیکل و فولاد ضد زنگ بگذارد. به عنوان مثال ، منابع بلکام استرالیا در حال مشارکت احتمالی برای پروژه Wiluna Nickel Sulphide خود است که حاوی یک بسته اولترامافیک نیکل آینده نگر 40 کیلومتر است.
 
به همین ترتیب ، شرکت معدنی آمور از روسیه دارای یک پروژه امیدوارکننده کون مانی است که به عنوان یکی از 20 معدن بزرگ سولفید نیکل در جهان در نظر گرفته می شود. طبق گفته MineSite.com ، حاوی بیش از 800000 تن نیکل است. حدود آن هنوز کشف نشده است ، بنابراین احتمال کانی سازی بزرگتر نیکل وجود دارد.
 
Amur Minerals همچنین اخیراً مصوبه وزارت توسعه اقتصادی را برای درخواست مجوز خود دریافت کرده است. این شرکت در حال حاضر از زمان بسته شدن روز دوشنبه در 5.75 معامله می کند. تولید فولاد خام گلوبال با تولید 137 میلیون تن در ماه اکتبر نسبت به سال گذشته بدون تغییر بود.
 
میزان تولید فولاد خام از چین ، تولید کننده برتر و مصرف کننده آلیاژ در جهان ، 67.5 میلیون تن بوده است ، که از اکتبر 2013 تا 0.3 درصد کاهش یافته است. جینا راینهارت قرار است صادرات خود را در ماه سپتامبر از معدن سنگ آهن جدید 10 میلیارد دلاری خود که در نتیجه قیمت های تجاری معلوم نیست ، آغاز کند. در نزدیکی پایین ترین نرخ های پنج ساله و پیش بینی می شود خسارات را در سال آینده افزایش دهد.
راینهارت ، رئیس Hancock Prospaching ، دیروز در مصاحبه ای در معدن روی هیل در منطقه پیلبارا غنی از آهن استرالیا گفت: "ما دوست نداریم که سنگ معدن کاهش یابد ، اما ما در رده پایین تر از هزینه های تولید قرار داریم."
او چناو گفت که تولید کنندگان کم هزینه به عنوان آخرین افرادی که ایستاده اند. "
پوسکو ، ماروبنی
Rinehart ، که همچنین دارای معادن سنگ معدن آهن توسط Rio Tinto است ، 30 درصد از Roy Hill را به گروههایی از جمله Posco کره جنوبی ، Marubeni Corp ژاپن و China Steel Corp تایوان فروخت. به گفته وب سایت شرکت روی هیل ، روی هیل
مورگان UBS گفت: "احتمالاً این هدف طولانی مدت بوده است تا چیزی را که او کنترل می کند وارد بازار کند." وی گفت: "وی آشکارا از طریق منافع تجاری دیگر در معرض بازار سنگ آهن قرار گرفته است. این اولین بار است که وی می تواند یک دارایی را کنترل کند."
پیش از این راینهارت به خبرنگاران گفت: بیش از 2 میلیون تن سنگ آهن در حال حاضر در روی هیل ذخیره شده است. روی هیل هولدینگز در بیانیه ای گفت: ساخت پروژه 67 درصد کامل است.
راینهارت به خبرنگاران گفت: "با توجه به اینکه ما در حال حاضر یک پروژه با برنامه ریزی سریع ، برنامه ریزی شده سریع ، پروژه بزرگ ، یک پروژه واقعاً پیچیده هستیم و جلوتر از برنامه است ، خارق العاده است."
بازار خرس
سنگ معدن با 62 درصد محتوای تحویل داده شده به چینگدائو در چین روز گذشته با 1.1 درصد افزایش به 70.97 دلار در هر تن رسیده است. مواد تشکیل دهنده فولاد امسال پس از ورود به بازار خرس در ماه مارس ، 47 درصد عقب نشینی کردند.
شرکت Citigroup در گزارشی در 11 نوامبر گفت که قیمت ها در سال آینده به طور میانگین 65 دلار خواهد بود و در سه ماهه سوم به 50 دلار کاهش می یابد ، زیرا عرضه جهانی افزایش می یابد و تقاضا همچنان ضعیف باقی می ماند.
UBS در گزارشی 12 سپتامبر گفت ، هزینه یک شکسته حتی روی از 56 دلار به لحاظ سنگ معدن در چین با 62 درصد محتوا است ، با ارقام تایید شده توسط مورگان در 17 نوامبر. طبق گفته UBS ، 49 دلار و واله 67 دلار است.
این کاهش سرعت دلسرد واله ، بزرگترین صادرکننده ، که با سرمایه گذاری 37 میلیارد دلار در پروژه های معدنکاری و لجستیک سنگ آهن ، دلسرد کرده است ، به دنبال افزایش ظرفیت تولید خود تا سال 2018 به حدود 450 میلیون تن است.
عصر آهن
کلودیو آلوز ، مدیر جهانی بازاریابی و فروش آهنی در واله ، در 7 نوامبر گفت ، در دراز مدت بازار بیش از حد مورد استفاده قرار نمی گیرد.
طبق گفته شرکت Goldman Sachs Group ، این بازار جهانی در سال آینده میلادی حدود 110 میلیون تن را در سال آینده جذب خواهد کرد که تقریباً دو برابر 60 میلیون تن در سال 2014 است. روند افزایش تقاضا به رهبری چین طی یک دهه گذشته که سودآوری برای تولیدکنندگان به همراه داشته است ، به پایان رسید.
جرارد بورگ ، اقتصاددان ارشد آسیا در National Australia Bank Ltd. در ملبورن ، گفت: "کاهش سال آینده عمدتا با عرضه جدید انجام می شود ، و این به طور عمده ناشی از بزرگی در استرالیا غربی خواهد بود." با توجه به هزینه کمتر. اساس این تولیدات ، ما انتظار داریم که این روند ادامه یابد. "د ساعت پس از صحبت کردن اندرو مکنزی ، مدیر ارشد اجرایی رقیب BHP بیلیتون ، پایان دوره "گسترش گسترده سنگ آهن" را فراخوانده بود. BHP و رقبا Rio Tinto Group و Vale SA در حال ریختن بازار جهانی سنگ آهن هستند و پس از هزینه های معادل 120 میلیارد دلار (139.2 میلیارد دلار) برای افزایش ظرفیت معادن خود از استرالیا تا برزیل ، مازاد برانگیخته اند.
دانیل مورگان ، تحلیلگر UBS ، در مصاحبه تلفنی 17 نوامبر گفت: "من فکر نمی کنم سال آینده ایده آل باشد برای افزودن عرضه جدید." "بازار برای چند سال آینده به خوبی عرضه شده است." بزرگترین تولید کنندگان محموله های ضبط را هدف قرار می دهند ، شرط بندی افزایش می تواند قیمت های غوطه وری را جبران کند و معادلات کمتر رقابت را مجبور کند ، از جمله تولید در چین.
باری فیتزجرالد ، مدیرعامل روی هیل ، به خبرنگاران گفت: "دیدگاه ما این است که یک تقاضای پایدار طولانی مدت برای سنگ آهن وجود دارد."
"اقتصاد بازار همیشه نشان می دهد که در نهایت تولید کنندگان گران قیمت برای خروج از بازار نیاز دارند و بنابراین ما را در میان سایرین ترک می کنند


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۶:۰۲ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

ایالت فولاد ، ویشنو دئو سای ، جمعه در دهلی نو.

 

احتمالاً این سیاست جدید بر افزایش ظرفیت متمرکز شده و به موضوعات مربوط به امنیت مواد اولیه ، چالش های زیست محیطی و تملک اراضی بپردازد.

وزیر خطاب به نشست اجلاس فولاد 2014 که توسط کنفدراسیون صنایع هند (CII) برگزار شد ، وزیر خبر داد که در حال حاضر بحث در مورد ایجاد کریدور شرقی برای رسیدگی به حمل و نقل و سایر موارد لجستیکی با این صنعت پیش می رود. وی گفت: همچنین باید یک نهاد ملی برای نظارت و انجام تحقیقات در بخش فولاد وجود داشته باشد.

آجی شهرام. رئیس جمهور ، CII ، و رئیس و مدیر عامل ارشد ، DCM شریرام محدود ، خاطرنشان کردند که تقاضا برای فولاد با ساخت زیرساخت های مورد نیاز هند سرعت بیشتری خواهد یافت. وی برای تهیه نقشه راه ، پیشنهاد کرد که یک کارگروه مشترک با صنعت و وزارت به عنوان شریکان ایجاد شود تا همه ذینفعان متنوع را برای یک دستور عمل برای این بخش جمع کنند.

وزیر خارجه فولاد ، راش سینگ گفت که تلاش دولت برای افزایش سهم تولید در تولید ناخالص داخلی از 16 درصد به 25 درصد مسئولیت بزرگی را بر بخش فولاد وارد می کند. وی برای تشویق واحدهای فضای سبز گفت: بحث در مورد SPV ها با همکاری دولت های ایالتی انجام شده است. این SPV ها پیوندها و پروانه های مواد اولیه را برای پروژه تضمین می کنند و سپس با سازوکارهای مناسب به حراج گذاشته می شوند یا به بخش خصوصی فروخته می شوند.

پیش از این ، C S Verma ، رئیس کمیته ملی CI فولاد و رئیس SAIL ، با تشریح چالش های مختلف مانع از تحقق پتانسیل های صنعت فولاد ، موجبات بحث و گفتگو را فراهم آورد. وی عدم دسترسی به مواد اولیه ، هزینه بالای لجستیک ، شکاف منابع انسانی و هزینه های کم تحقیق و توسعه را برشمرد. وی همچنین به لزوم بازنگری FTA ها به ویژه برای CEPA و دامپینگ توسط چین تحت پوشش فولاد آلیاژ اشاره کرد.

با استقبال از ابتکار عمل دولت "در هندوستان" ، سجانجان جیندال ، رئیس و مدیر عامل JSW Steel Limited ، از لزوم هماهنگی نزدیک تر بین ذینفعان مختلف صحبت کرد تا صنعت فولاد هند بتواند پتانسیل خود را تحقق بخشد. وی گفت که از آنجا که فولاد یک صنعت پایه است ، باید تلاش همه به عنوان یک ماموریت انجام شود.

علاوه بر چالش های مختلف بیان شده توسط بلندگوهای قبلی ، Naveen Jindal ، رئیس ، Jindal Steel & Power Limited ، گفت که فولاد برای مرد عادی هنوز بسیار گران بود و در نتیجه ، سرانه مصرف تقریباً راکد بوده است. برای کاهش هزینه ها ، بازده باید افزایش یابد. برای افزایش تولید و تحقق هدف 300 MTPA تا سال 2025 ، حمایت دولت و سیاست های مطلوب ضروری بود.

Firdose Vandrevala ، نایب رئیس اجرایی ، فولاد Essar ، خاطرنشان کرد: نیاز به فولاد هند در انتهای پایین تر از منحنی هزینه دیگر وجود دارد و این باعث ایجاد اعتماد به نفس در سرمایه گذار نمی شود. برای این کار ، سه استخر سودآوری مربوط به فولاد ، زغال سنگ کک و سنگ آهن باید یکپارچه شوند. وی همچنین این سؤال را مطرح کرد که چرا فولاد به وضعیت زیرساختی داده نمی شود در حالی که قدرت و هتل از این امتیاز برخوردار بودند.

اجلاس سران CII فولاد با حضور کلیه ذینفعان اصلی که از تولید کنندگان فولاد اولیه و ثانویه ، مقامات دولتی و نمایندگان بخش های متحد تشکیل شده اند ، حمایت دولت و سیاست های مطلوب برای تحقق هدف 300 میلیون تن در سال تولید فولاد در سال تا سال 2025 ، ناوین جیندال ، رئیس ، جیندال فولاد و قدرت ، روز جمعه گفت. جیندال در رویدادی که توسط CII برگزار شده بود سخنرانی می کرد و می گوید از آنجا که این فلز برای انسان معمولی بسیار گران قیمت بود ، سرانه مصرف آن راکد بوده است. در همین حال ، وزیر امور خارجه فولاد ویشنو دوو سای مجددا تأکید کرد که سیاست های فولادی بر افزایش ظرفیت متمرکز شده و موضوعات مربوط به امنیت مواد اولیه ، چالش های محیط زیست و تملک اراضی را برطرف می کند. سای گفت: "بحث و گفتگو برای ایجاد کریدور حمل و نقل شرقی برای رسیدگی به مسائل لجستیکی پیش روی این صنعت انجام شده است." ورودی هایی مانند سنگ آهن و ذغال سنگ کک.

کارخانه های فولادی می خواهند که عوارض سنگ آهن وارداتی را از 2.5 درصد به صفر برسانند تا محصولات آنها قابل رقابت شود. پیش بینی می شود این کشور به دلیل کمبود محلی در این سال 15 میلیون تن (تن) سنگ آهن به ارزش بیش از 13.5 میلیارد دلار وارد کند. خاموش کردن معادن به دلیل نگرانی های زیست محیطی و موارد قانونی نیز به سختی کارخانه ها را درگیر کرده است که منجر به افزایش پنج برابری واردات از سطح سال 2011 شده است.

Jharkhand اخیراً 12 کارآمدترین معدن خود را از جمله Meilhataburu SAIL و Noamundi Tata Steel بسته کرده است. مورد دوم به اندازه یک چهارم از تقاضای سنگ معدن گیاه تاما فولاد جمشید پور را تأمین می کند. **********buru-Meghataburu بخش عمده ای از گیاه مورد نیاز خود گیاه بوکارو SAIL را تأمین می کند.

هند سنگهای سنگین را از استرالیا و برزیل وارد می کند و خاموش شدن طولانی مدت معادن احتمالاً قیمت های جهانی را افزایش می دهد.

زغال سنگ کک

ضمنا وظیفه نوشیدن کک


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۹:۰۵ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

پیش بینی می شود تجارت اروپا در تلاش تاتا استیل

پیش بینی می شود تجارت اروپا در تلاش تاتا استیل  قیمت روز ورق سیاه  در سه ماهه اول حاشیه سود را اندکی افزایش دهد ، که عمدتا از قیمت های فولادی پایدار جهانی و پایین آمدن هزینه های ورودی کمک می کند.

تاتا استیل اروپا ، که بیش از نیمی از درآمد تلفیقی تاتا استیل را تشکیل می دهد ، از زمان رکود اقتصادی این قاره در 5 سال پیش ، زمان سختی را پشت سر قیمت روز ورق سیاه می گذارد. از آن زمان ، این شرکت برای صرفه جویی در هزینه ها و کاهش تلفات ، واحدها را بسته و نیروی کار را کاهش می دهد.

قیمت مواد اولیه سنگ آهن و ذغال سنگ کک در چند ماه گذشته به شدت کاهش یافته است در حالی که قیمت های فولاد پایدار مانده و منجر به حاشیه سود بهتر شده است. در حال حاضر حاشیه های عملیاتی Tata Steel Europe در رقم های تک رقمی پایین قرار دارند.

رقیب بزرگتر ArcelorMittal در اوایل این ماه نتایج قدرتمندی را برای تجارت خود در اروپا گزارش داد. "ArcelorMittal از افزایش قابل توجهی در سودآوری برای فعالیتهای اروپایی خود ناشی از گسترش گسترش فولاد خبر داد.

این امر همراه با سناریوی تقاضای بهبود یافته برای بازارهای توسعه یافته قیمت روز ورق سیاه ، سودآوری تجارت اروپا تاتا استیل را قوی خواهد دید. "Dhawal Doshi ، تحلیلگر Phillip Capital گفت.

ArcelorMittal چشم انداز ایالات متحده و اروپا را ارتقاء داد ، که همچنین بازارهای اصلی تاتا فولاد اروپا هستند. تاتا فولاد در کنفرانس نتایج سه ماهه چهارم خود اعلام کرده است که سود پایین تر از قیمت مواد اولیه باید بازتاب سه ماهه اول به بعد باشد.

Giriraj Daga ، تحلیلگر Nirmal Bang گفت: "قیمت فولاد به اندازه سنگ آهن و قیمت زغال سنگ کک کاهش نیافته است. من انتظار دارم عملکرد پایدار در این سه ماه و سه ماهه دوم حتی بهتر شود."

تاتا استیل اروپا با بازسازی قیمت روز ورق سیاه داخلی مشاغل تاکنون زنده مانده است. حتی اگر این شرکت در سطح عملیاتی سودآور باشد ، خط انتهایی همچنان به رنگ قرمز است. تقاضای فولاد اروپا در حال حاضر به طور قابل توجهی پایین تر از سطح قبل از بحران است.

گوتام چاکرابورتی ، تحلیلگر Emkay گفت: "قیمت مواد اولیه طی سه ماهه بیشتر کاهش یافته است و باید منجر به بهبود درآمدها قبل از بهره ، مالیات ، استهلاک و استهلاک در هر تن شود." "بنابراین احتمالاً این مزایا از پایین آمدن قیمت مواد اولیه و تقاضای بالاتر نیست ، زیرا خیلی زود گفت همه چیز خوب است." بحران مالی 2008-09 جهان قیمت روز ورق سیاه را به رکود کشاند و به جاه طلبی های بسیاری از گروه های فولادی پرداخت. از جمله معدود هندوستان ، ردپای تولید جهانی را در اختیار دارد. گرچه تقاضای فولاد اروپا احیا شده است ، در درجه اول به دلیل نمایش بهتر در بخش خودرو و لوازم ، تاتا استیل اروپا با وجود برخی از بازسازی های اساسی و استراحت دائمی ظرفیت هنوز از جنگل خارج نشده است.

ArcelorMittal در بخش جهانی فولاد یک استثناء باقی مانده است ، زیرا پیش از رکود اقتصادی ، این کشور به عنوان یک behemoth فولاد جهانی ظاهر شد و با حضور قابل توجه در اروپا ، به لطف رئیس شرکت Lakshmi Mittal با موفقیت در نبرد حماسی برای به دست آوردن Arcelor با دفتر لوکزامبورگ ، از نظر ظرفیت و فناوری بسیار غنی است. ArcelorMittal همچنان به کسب و ایجاد ظرفیت های جدید ادامه می دهد ، اما با اختیار بیشتری نسبت به گذشته. رکود تقاضا و قیمت پایین ، میتتال را تا همین اواخر درگیر تعطیل کردن کارخانجات غیرقابل پیش بینی قیمت روز ورق سیاه ، مخالفت با اتحادیه ها و دولت های میزبان می کرد. بازار او را جایگزین دیگری نکرد تا اندازه کار گروه را مطابق با تغییر تقاضا کاهش دهد. بازسازی روحیه ، از جمله راه اندازی مجدد پروژه های منتخب فولادی ، باعث افزایش سودآوری در تجارت فولاد شرکت شده است. از آنجا که این گروه تنها فولاد با حضور عمده جهانی از جمله در چین از طریق سرمایه گذاری مشترک است ، آن را به عنوان بخش عمده ای برای بخش جهانی فولاد معرفی می کند ، زیرا Alcoa آمریکا برای آلومینیوم یا BHP بیلیتون برای معدن است. بنابراین ، اعلام نتایج و برآوردهای ArcelorMittal در همه جا مورد علاقه سازندگان فولاد است.

اما آیا ابتکارات میتال مانند کاهش ظرفیت ، تمرکز بر روی راه حل های نوآورانه با محصولات فولادی برای بخش هایی از جمله خودرو و انرژی و ماندن در یک محرک بی امان برای کاهش هزینه های تولید ، در مواردی که با استفاده از پرهای اتحادیه شروع به پرداخت نتیجه می کند؟ بله ، رفتن به نتایج گروه برای سه ماهه منتهی به ژوئن امسال. برای اولین بار از سال 2012 ، این شرکت سه ماهه سودآوری داشت و درآمد خالص آن 52 میلیون دلار بود ، در مقایسه قیمت روز ورق سیاه با ضرر 780 میلیون دلاری در مدت مشابه سال گذشته. این پیشرفت ، که یک تحلیلگر با Macquarie به عنوان مناسب "مراحل کودک ، به جای جهش" توصیف می کند ، ناشی از این گروه است که از افزایش تقاضا در بازارهای توسعه یافته اروپا و آمریکای شمالی سود می برد. این دو منطقه ، دو سوم محموله های فولادی ArcelorMittal را به خود اختصاص می دهند. مشاغل سنگ آهن این گروه ، هم از نظر تولید و هم محموله با قیمت بازار ، همانطور که انتظار می رود ، همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد. محموله های سنگ معدن قیمت بازار در سه ماه ژوئن از 8.2 تن در سال قبل به 10.5 میلیون تن (تن) رسید. اما مزایایی قیمت روز ورق سیاه که از افزایش محموله ها ناشی می شد با پایین تر از قیمت پیش بینی شده سنگ آهن جبران می شد. زودتر


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۳:۵۳ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

تجارت الکترونیکی شرکتهای فولادی را بلند می کند

تجارت الکترونیکی شرکتهای فولادی را بلند می کند

Taobao ، یک پلت فرم آنلاین C2C متعلق به غول تجارت الکترونیکی Alibaba Group Holding Ltd ، اکنون نه تنها کالاهای کوچک بلکه کالاهای فله ای مانند محصولات فولادی را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

تجارت الکترونیکی ، بسیار مورد قبول بازار ، صنعت مازاد فولاد چین را تغییر می دهد.

چین دارای 580 سیستم عامل تجارت الکترونیکی کالایی فله است که حدود 100 عدد از آنها در تجارت فولاد نقش دارند. کای جین ، نایب رئیس فدراسیون تدارکات و خرید چین گفت: تجارت الکترونیک فولادی در بین کل کالاهای تجارت الکترونیکی فاقد زنگ است.

تخمین زده می شود که تجارت آنلاین فولاد 10 درصد از کل تجارت فولاد چین را به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال ، Zhaogang.com برای کار در وب سایت 40 کارخانه فولاد جذب کرده است ، که در کنار هم 860،000 تن فولاد با ارزش کل 2.9 میلیارد یوان (467.74 میلیون دلار) معامله کردند.

China Minmetals Corp با هدف ایجاد "Tmall" برای تجارت فولاد ، در نیمه اول سال پلت فرم تجارت الکترونیکی خود را به صورت تجاری در دسترس قرار داد.

Tmall برترین پلتفرم B2C در چین تحت گروه Alibaba است. هوانگ ژیمینگ ، معاون مدیر کل فولاد ووهان گفت: تجارت فولاد بین کارخانه های فولادی و کاربران نهایی می تواند هزینه های توزیع را در مقایسه با حالت سنتی نمایندگی معامله گر ، نصف کاهش دهد و این به ویژه با شرایط فعلی سودآوری مناسب است.

براساس اطلاعات رسمی ، فولادسازان اصلی چین پس از از دست دادن 1.14 میلیارد یوان در چهار ماه اول ، در ماه مه از زیان به سود خود برگردانند.

تحلیلگران ارشد گفتند صنعت فولاد چین با داشتن ظرفیت طولانی تولید بیش از حد و تحول سخت ، از یک فروشنده به بازار خریدار تبدیل می شود و کارخانه های فولاد را مجبور می کند که به تجارت الکترونیکی روی آورند.

این باعث شده است سرمایه های اجتماعی برای سرعت بخشیدن به سکوهای تجارت الکترونیکی فولاد جذب شود.

در همین حال ، کارشناسان معتقدند که تجارت الکترونیکی با وجود رشد سریع آن ، جایگزین کلیه کانال های توزیع سنتی فولاد نمی شود.

چنگ مینگ ، رئیس مؤسسه جدید فناوری آهن و فولاد جدید تحت ووهان گفت: تجارت الکترونیکی می تواند بازده های سریع را با حاشیه های کوچک بدست آورد و در فروش محصولات فولادی استاندارد بسیار کارآمد است ، در حالی که هنوز هم بهتر است محصولات فولادی را بصورت آفلاین خریداری کنید. دانشگاه علم و صنعت.

تحلیلگران همچنین نگران این هستند که پیشرفت رو به رشد سیستم عامل های تجارت الکترونیک فولادی می تواند به افزایش بیش از حد منجر شود.

در حال حاضر ، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات بر روی 30 سیستم عامل تجارت الکترونیک فولادی نظارت و پشتیبانی می کند. دونگ بائوکینگ ، یک مقام وزارت ، گفت که پیش بینی می شود تنها سه تا پنج نفر از آنها در چند سال آینده رشد خود را حفظ کنند و تأثیر بمانند.
این خانه پاکسازی در اواخر روز سه‌شنبه با تأیید گزارش قبلی رویترز ، در یوان چینی قیمت دارد و از طریق پیشخوان معامله خواهد شد. فقط شرکت های چینی یا بنگاههای کاملاً متعلق به خارجی می توانند در این معاوضه ها تجارت کنند. [ID: nL4N0PP2TA]

قرارداد مبادله سنگ آهن ، بر اساس سنگ معدن با 62 درصد محتوا و به میزان 100 تن معامله می شود ، در برابر شاخص های منتشرشده توسط ارائه دهندگان اطلاعات CUSteel ، China International Exchange Mining Exchange و Mysteel خواهد بود. هر سه شاخص وزن برابر دارند.

مبادلات ذغال سنگ حرارتی بر اساس شاخص ذغال سنگ بخار بخار Bohai-Bay Rim ساخته خواهد شد و مطابق جزئیات در وب سایت خانه پاکسازی شانگهای ، 200 تن حجم زیادی خواهد داشت.
منبع: اخبار فلزی شانگهای اخبار بازار متال
با خشک شدن اعتبار ، سازندگان مشکل ساز فولاد چینی نجات جان خود را از دست می دهند
 فولاد چین ، فولاد ، تولید فولاد چین ، ظرفیت تولید فولاد
 در تنگشان ، یک شهر صنعتی آلوده چینی که سالانه بیشتر از کل ایالات متحده فولاد تولید می کند ، کارخانه لوله های فولادی شینمینگ در اوایل این ماه تعطیل شد و بیش از 400 کارگر و تعداد زیادی از طلبکاران را بدون حقوق پرداخت کرد.

آشفتگی در این شرکت نشان می دهد که چقدر بیش از حد ظرفیت می تواند شماری از شرکت های مشابه فولادی را به آستانه ورشکستگی سوق دهد. با این حال برخلاف گذشته ، دولت های استان اکنون مایل نیستند و یا قادر به پرداخت وثیقه خود نیستند.

در تلاش برای برقراری تعادل در دومین اقتصاد بزرگ جهان ، پکن در حال برچیدن یک ساختار پشتیبانی دولت محلی است که به شرکت های فولادی یک آگهی اعتباری ارزان ، قراردادهای ساختمانی سودآور و نرخ های مالیاتی ترجیحی داده است.

این حمایت صنعت فولاد را با بدهی های سنگین و حداقل 200 میلیون تن ظرفیت تولید اضافی - که بسیار بیشتر از تولید ایالات متحده 87 میلیون تن یا 166 میلیون تن اتحادیه اروپا است ، غم انگیز کرده است.

تخمین زده می شود چین ظرفیت تولید فولاد بیش از 1 میلیارد تن داشته باشد.

Tangshan ، درست در شرق پکن در استان هبی ، سالانه 100 میلیون تن فولاد کم مصرف که در ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گیرد ، تولید می شود و در مرکز کمپین هایی با هدف بستن آثار فولادی منسوخ و آلاینده بوده است.

پس از وقوع یک زلزله ویرانگر در سال 1976 ، حداقل 250،000 نفر را کشته و بسیاری از سطح شهرها را درگیر کرد ، به تنگشان مجدداً آزاد شد تا از فولاد برای بازسازی اقتصاد متلاشیش استفاده کند.

اما اکنون گرمای حاصل از اثر پکن احساس می شود


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۵۸:۴۹ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

بخش فولاد تا سال 2030 به سرمایه گذاری 12 لیتر روپیه نیاز دارد

بخش فولاد تا سال 2030 به سرمایه گذاری 12 لیتر روپیه نیاز دارد: وزارت تا نخست وزیر
30 ژوئن 2014 تولید فولاد ، سرمایه گذاری
سرمایه گذاری Narendra Modi ، نخست وزیر دیروز ، به نخست وزیر دیروز اعلام شد که سرمایه گذاری های حدود 12 لک هسته Rs تا سال 2030 در بخش فولاد لازم است تا ظرفیت نصب شده کشور به 300 میلیون تن در سال برسد.

دکتر فولاد G Mohan Kumar در سخنرانی به مودی نیز گفت که کشورهای شرقی مانند Jharkhand و Odisha می توانند محورهای افزایش ظرفیت باشند.

تا کنون 16 کارخانه جدید فولاد می توانند در کشورهای شرقی با غنی از مواد معدنی ایجاد شوند و ظرف مدت 5 سال 42 ظرفیت اضافی را در طی پنج سال آینده ایجاد کنند ، 45 تن دیگر در 5 سال آینده و 73 میلیون تن ظرفیت جدید در 10 تا 15 سال دیگر از هم اکنون.

کومار گفت شش کارخانه جدید می توانند در ادیشا ، پنج فروند در جارکند ، چهار مورد در چاتیسگار و دیگری در بنگال غربی با سرمایه گذاری تجمعی 8.92 لارو سرمایه گذاری شوند. بقیه می توانند در مناطق دیگر کشور بیایند.

منابع گفتند: هم وزیران ارشد و هم آقایان خردسال فولاد در هنگام ارائه دبیر این وزیر به نخست وزیر حضور داشتند.

هند اکنون حدود 100 mtpa ظرفیت تولید فولاد دارد ، یعنی از چهار سال پیش از 75 تن در تن. این کشور می توانست به سومین سازنده بزرگ فولاد در جهان تبدیل شود اما به دلیل کندی اقتصاد ، رشد کم مصرف و رشد ناخوشایند تولید.

هند چهارمین سازنده بزرگ فولاد در چهار سال گذشته با تولید 81.2 MT در سال 2013 ، 77.3 MT 2012 ، 73.6 MT در سال 2011 و 69 MT در سال 2010 باقی مانده است. چین ، ژاپن و ایالات متحده در تولید فولاد از هند جلوتر هستند.

کومار همچنین با بیان اینکه بودجه می تواند برای گسترش بخش مشکلی ایجاد کند ، وضعیت زیرساخت های فولادی را نیز جستجو کرد و برای بومی سازی طراحی ، ساخت و احداث کارخانه ها زمینه سازی کرد.

وی همچنین نگرانی های ناشی از تحولات اخیر را که مانع رشد مانند کاهش تولید سنگ آهن ، اولویت پایین در توزیع زغال سنگ و گاز ، تأخیر در ترخیص قانونی و تنگناهای زیرساختی است ، ذکر کرد.

وی با توصیف فولاد به عنوان "موتور رشد" ، گفت: این بخش ذاتاً نیاز به چشم انداز بلند مدت مانند توسعه منطقه شرقی ، توسعه زیرساخت ها ، عدم تمرکز ، ترخیص از تک پنجره و توسعه مهارت دارد.
 کوره انفجار فلزی ایالات متحده تولید را از سر می گیرد
27 ژوئن 2014 Steel U S Steel، اجاق گاز ، تولید فولاد خام ، منطقه دریاچه های رنده ،
سخنگوی آمریکا فولاد گفت: کوره انفجار شماره 8 در کارخانه گری بعد از قطع برنامه ریزی نشده ، تولید را از سر گرفت. هفته گذشته تولید فولاد خام در منطقه دریاچه های بزرگ 17،000 تن پس از افت شدید در حین قطع برق دوباره رشد کرد.

به گفته انستیتوی آمریکایی فناوری فولاد ، یک حادثه در تاریخ 1 ژوئن عملکرد کوره را مختل کرد که می تواند تا روزانه 3 هزار و 300 تن آهن خوک تولید کند. کوره کوچکترین در آسیاب است که به مدت هفت مایل در امتداد ساحل دریاچه میشیگان امتداد دارد.

بزرگترین کوره انفجار در نیمکره غربی ، که در شمال غربی ایندیانا نیز قرار دارد ، پایین مانده است. کوره شماره 7 انفجار در بندر ArcelorMittal Indiana Harbor East ، که قبلاً Inland Steel بود ، برای یک پروژه تعمیر و نگهداری که پیش بینی می شود تا ژوئیه ادامه داشته باشد ، بیکار شده است.

این کوره 34 ساله می تواند روزانه 11 هزار و 500 تن فولاد خام تولید کند و آخرین بار در سال 2003 به کار بسته شد. کارگران ذوب آهن در کارخانه آسیاب اقدام به انجام کارهای ترمیم و نگهداری ، ایجاد ایمنی و آموزش کرده اند.

منابع صنعت تخمین زده اند که ArcelorMittal 65 میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری می کند ، که این شرکت گفت برای تأمین نیاز مشتری آینده ضروری است. روزانه به روز رسانی قیمت سنگ آهن (افزایش)
27 ژوئن 2014 سنگ آهن فولاد ، قیمت سنگ آهن
بنابراین! فشار کاغذ بازار کوتاه می شود. 6 ماه دالیان به خصوص چشمگیر بود ، در یک نقطه محدود بود و معاملات آتی میلگرد نیز 1٪ افزایش یافت. با این حال ، جسمی مختلط باقی مانده است. Spot کاملاً بالا رفته است ، اگرچه هیچ چیزی شبیه به 5-7٪ جهش روزانه در بهبودی سال 2012 نبود ، اما میانگین میلگرد همچنان در حال سقوط است که نشان دهنده تقاضای اساسی ضعیف است و capesize بالتیک خشک 3٪ دیگر را از دست داد و تقریباً کل سود اخیر خود را پس گرفت. . رویترز بافت ارائه می دهد:

    یک تاجر در شانگهای گفت: "برخی از دولت های محلی شروع به اجرای برخی اقدامات محرک کوچک برای تقویت فعالیت می کنند و فکر می کنم چشم انداز اقتصادی بهتر از افزایش قیمت ها عقب مانده است."

    معامله گران گفتند: برخی از معامله گران بارهای سنگین آهن را با قیمت های بالاتر می خریدند ، خوشبختانه که بهبودی شدید در بازار به دست می آید.

    یک بازرگان سنگ آهن در تیانجین که امیدوار بود با فروپاشی قیمت ها ، یک سنگ آهن کم درجه از هندوراس بفروشد ، گفت: "این دیدگاه وجود دارد که بازار به پایین رسیده است و برخی از معامله گران اقدام به خرید محموله می کنند."

در حال حاضر به نظر می رسد نیازهای هند برآورده شده است:

    Tata SteelBSE -0.95٪ دیگر برنامه ای برای واردات سنگ آهن برای تغذیه کارخانه های فولادسازی خود ندارد و به تولید داخلی از معادن اسیر شده خود یا شرکت ملی توسعه مواد معدنی (0.00٪ NMDCB) ، مدیر عامل آن تکیه خواهد کرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۷:۲۱ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

مشکلات صنعت فولاد اثری از تلفات شغلی را به جای می گذارد

مشکلات صنعت فولاد اثری از تلفات شغلی را به جای می گذارد
21 نوامبر 2019 مشکلات صنعت فولاد ردیابی از تلفات شغلی را به جای می گذارد
اقتصاددان ارشد سیفسا می گوید ، ما شرکت ها را ترغیب می کنیم از توافق نامه منطقه آزاد تجاری قاره آفریقا استفاده کنند
تقاضای داخلی پایین و یک بازار جهانی رکود ، بخش عمده ای از بخش فولاد SA را به خود جلب می کند - و هیچ پاسخی آسان برای ارائه تسکین به نظر نمی رسد. در مورد سایر بخش ها ، مشکلات فولاد اثری از تلفات شغلی را پشت سر گذاشته است. بین سال 2007 و سه ماهه دوم سال 2019 ، صنعت فلزات و مهندسی حدود 49،000 شغل از دست داده اند - 38،000 نفر در بخش فلزات. طبق اعلام فدراسیون صنایع فولاد و مهندسی آفریقای جنوبی (سیفسا) ، طی 5 سال ، بخش فلزات حدود 16000 شغل به وجود آورده است: "مایکل آده ، اقتصاددان ارشد سیفسا می گوید:" ضرر و زیان شغلی یک نگرانی بزرگ است. " اده می گوید: "ما شرکت ها را ترغیب می کنیم از توافق نامه تجارت آزاد قاره آفریقا [AfCFTA] استفاده کنند." "به دلیل عوامل مختلف ، از جمله محدودیت اقتصادی محیط اقتصادی و ادغام مالی ، هیچ تقاضای محلی وجود ندارد." عده معتقد است که جامعه آفریقای شرقی (بوروندی ، کنیا ...
بزرگترین سازنده فولاد BlueScope استرالیا هشدارهایی را تکرار کرده است مبنی بر اینکه قیمت های ضعیف تر در بازارهای کلیدی مانند ایالات متحده و استرالیا شکاف بزرگی در درآمدهای نیمه اول خود خواهند دید. سهامداران مقابل در نشست عمومی سالانه خود در بریزبن روز پنجشنبه ، هیئت مدیره BlueScope پیش بینی های اول را تأیید کرد. نیمی از سود قبل از بهره و مالیات در حدود 274.5 میلیون دلار ، افت شدید 45 درصدی EBIT 499 میلیون دلاری که در نیمه دوم سال مالی 2018-19-19 ثبت شده است ..BloueScope رئیس بولان به سرمایه گذاران گفت که سال مالی 2019 سال سوم را در سال ردیفی که Bluescope EBIT بالاتر از 1.1 میلیارد دلار ثبت کرده بود ، و تأکید کرد که Bluescope "اکنون یک شرکت جهانی بسیار مقاوم و دارای ترازنامه قوی است". اما نتیجه ضعف نیمه اول باعث می شود بعید به نظر برسد که BlueScope بتواند دوباره به عدد 1.1 میلیارد دلار EBIT برسد. این سال مالی. "سال مالی 2019 سال سوم ما بود که درآمدهای اساسی قبل از بهره و مالیات بالاتر از 1.1 میلیارد دلار را به عقب برگرداندیم - یک نتیجه دیگر به رغم برخی از نرم شدن ها در گسترش و گسترش فولاد کالا در نیمه دوم سال و البته افزایش عدم اطمینان در بازارهای جهانی ناشی از عوامل ژئوپلیتیکی و اختلاف تجارت بین آمریکا و چین به دست آمده است. "آقای بوان گفت:" مارک واسلا "مدیر اجرایی Chief گفت. تجارت استرالیا BlueScope مطابق با انتظارات معامله شد ، در حالی که پیاده روها در کارخانه آن در North Star در آمریکا در حال انجام بود که شاهد گسترش یک میلیارد دلاری آن هستیم. "چشم انداز نیمه اول سال مالی 2020 به دلیل ضعیف تر بودن کالا نرمتر از نیمه قبلی است. قیمت های فولاد و گسترش در سراسر مشاغل تولید فولاد در ایالات متحده ، استرالیا و نیوزیلند. با این حال ، تقاضا در بازارهای عمده BlueScope پایدار است. "
حکم اخیر دادگاه تجارت بین الملل آمریکا مبنی بر اینکه دولت ترامپ به طور نادرست تعرفه های بخش 232 ترکیه را از 25٪ به 50٪ افزایش داده است ، ممکن است در معاملات آینده با ترکیه اثر ضرب و شتمی داشته باشد ، همچنین زمان بندی وظایف بالقوه بخش 232 را هدف قرار دهد. محقق Panjiva روز چهارشنبه گفت: "در اصل این پرونده استدلال می کند که تعرفه ها باید به طور ویژه برای پرداختن به نگرانی های امنیت ملی در مورد آن پرونده مورد استفاده قرار گیرند و محدوده زمانی محدودی در فرایند بخش 232 وجود دارد که فراتر رفته است. "پانجیوا در یادداشتی با بیان این مطلب افزود: این مورد علاقه خاصی برای تعیین احتمال تعرفه های اتومبیل آینده دارد. مانند Platts ، Panjiva بخشی از S&P Global است. رئیس جمهور دونالد ترامپ نتوانست تا 14 نوامبر تصمیمی در مورد تعرفه های احتمالی بخش 232 در واردات خودروهای ساخته شده خارجی و قطعات خودرو پس از به تاخیر انداختن تصمیم برای شش ماه دیگر دیگر ، اعلام کند. سال با اقدام نکردن قبل از مهلت مقرر ، همراه با تصمیم اخیر دادگاه مبنی بر اجرای زمان اجرای تعرفه های بند 232 ، کارشناسان تجارت اکنون می گویند بعید به نظر می رسد که تعرفه های اتومبیل تحقق یابد .در یک تصمیم دادگاه از تاریخ نوامبر 15 ، CIT دادخواستی را از دولت ایالات متحده برای رد پرونده به چالش کشیدن تصمیم ترامپ در آگوست 2018 مبنی بر دو برابر کردن تعرفه فولاد ترکیه از 25٪ به 50٪ تحت بند 232 رد کرد. Transpacific Steel ، یک وارد کننده مستقر در تگزاس ، یک چالش حقوقی با دادگاه درخواست بازپرداخت اختلاف بین 50٪ تعرفه و 25٪ تعرفه را بخاطر اینکه ادعا می کند افزایش تعرفه ها قانون را نقض کرده است. "بر اساس واقعیت های ادعا شده ، استدلال های شاکی مبنی بر اینکه رئیس جمهور نتوانسته است رویه مندرج در اساسنامه را رعایت کند و بعلاوه ، این که واردکنندگان خارج از کشور ترکیه از ضمانت حمایت برابر طبق قانون اساسی آمریکا نقض کرده اند ، از ادعای خود برای بازپرداخت حمایت کرده و از تلاش متهم برای اخراج ، شکست می خورند. " ges کلر Kell


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۰:۲۴ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

چارچوب لازم برای تولید فولاد بدون CO2

 

تولیدکنندگان فولاد در Saarland و در آلمان به دلیل بالاتر بودن هزینه های زیست محیطی و انرژی در مقایسه با تولید کنندگان خارج از اروپا با معایب رقابتی قابل توجهی روبرو هستند. علاوه بر این ، هزینه برای گواهینامه های CO2 ، فقط برای تولید کنندگان فولاد Saarland سالانه 100 میلیون یورو. بنابراین ایجاد چارچوب سیاسی برای ایجاد امکان انتقال به تولید فولاد بدون CO2 در آلمان از طریق قیمت های پایین انرژی ، رقابت بین المللی عادلانه و سرمایه گذاریها ضروری است. (ARD Tagesthemen 08.10.19)

رقابت آلمان بدتر شد


به رغم گزارش جهانی رقابت پذیری 2019 انجمن جهانی اقتصاد (WEF) ، علی رغم ظرفیت بالای آن برای نوآوری ، رقابت آلمان کاهش یافته است. در این رده بندی که مجموعاً 103 شاخص را در نظر می گیرد ، آلمان نسبت به سال گذشته با چهار مکان رو به وخامت گذاشته است و در رده هفتم قرار گرفته است. بزرگترین ضعف معرفی فناوری اطلاعات و ارتباطات بود. در این دسته که شامل گسترش اتصالات باند پهن و فیبر نوری نیز می شود ، آلمان تنها در رتبه 36 جهان است.

کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار کمک اقتصادی است


منطقه یورو برای جلوگیری از یک دوره طولانی از رشد کم ، به کمک اقتصادی احتیاطی احتیاج دارد. همانطور که از مقاله تهیه شده برای تهیه جلسه بعدی وزرای دارایی اتحادیه اروپا ، به ویژه کشورهای ثروتمند مانند آلمان یا هلند ، باید نقش خود را ایفا کنند. این همچنین در مورد تأمین امنیت زیرساخت ها ، که پوسیدگی آن در طولانی مدت تأثیر می گذارد ، صدق می کند.

دولت فدرال برای نظارت دقیق بر اهداف آب و هوایی


دولت فدرال به طور مرتب رویکرد خود در زمینه حمایت از آب و هوا را زیر سؤال خواهد برد و دستاوردهای آن توسط یک هیئت متخصص بررسی خواهد شد. همانطور که صدراعظم آنگلا مرکل در افتتاح "ورزشگاه آب و هوا" در سینسهایم تأکید کرد ، باید یک نظارت مطمئن و قابل اثبات در قانون حفاظت از اقلیم محکم بماند.

سار گرینز خواستار حمایت اتحادیه اروپا از صنعت فولاد است


پس از نامه توبیاس هانس ، نخست وزیر سارلند به صدراعظم آنگلا مرکل در حمایت از صنعت فولاد ، مارکوس ترسل ، رئیس منطقه ای گرونن در سارلند ، به نفع آن صحبت کرده است. او اتحادیه اروپا را وظیفه می داند و خواستار یک استراتژی اروپایی برای آینده با توجه به علل بین المللی بحران در صنعت فولاد است. تنها اروپا می تواند یک زمین level بازی را تضمین کند و به طور مؤثر از «قیمت و اکوپانسیون اقتصادی» جلوگیری کند.

Scholz برای واکنش محتاطانه به تعرفه های مجازاتی ایالات متحده


مطابق تصمیم WTO ، ایالات متحده مجاز به اعمال تعرفه در واردات اروپا به ارزش 7.5 میلیارد دلار است. در نتیجه ، ایالات متحده اعلام کرد که از تاریخ 18.10.19 25٪ کالاهای کشاورزی و صنعتی اروپا را پرداخت می کند. اولاف شولز ، وزیر دارایی فدرال ، نسبت به اقدامات متقابل فوری علیه همتای فرانسوی خود ، ادعا نمی کند. در عوض ، آنها قاطعانه اما با احتیاط پاسخ خواهند داد تا به وضعیت جدید بپردازند. در همین حال ، مایک پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده قصد دارد قبل از شروع تعرفه های جدید ، مذاکرات با اتحادیه اروپا را برگزار کند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۴:۵۷ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)

تفاوت انواع فولاد ضد زنگ

آنچه بتن در مقاومت فشاری ارائه می دهد ، فاقد شکل پذیری است. بدون پشتیبانی ، این می تواند بارهای نسبتاً سنگینی و بدون ترک خوردگی را تحمل کند ، تیرآهن بنگاه اصفهان اما اگر با استفاده از ساخت میلگرد ریخته شود ، بتن می تواند بار قابل توجهی را حتی اگر به حالت تعلیق درآید.

تیرآهن بنگاه اصفهان میله های فولادی نسبت به هر نوع مواد دیگر بهترین خاصیت تقویتی را برای بتن سازه دارند. این امر به این دلیل است که فولاد قدرت قابل توجهی از خود دارد. این می تواند بدون شکستن استرس خم شود. علاوه بر این ، ضریب حرارتی آن - یعنی سرعت انبساط و انقباض آن در گرما یا سرما - تقریباً برابر با بتن است. پس از جاسازی ، فولاد و بتن گسترش می یابند و به هم متصل می شوند تا بتن انسجام را حفظ کند. یک ماده تقویت کننده با ضریب حرارتی نابرابر می تواند باعث شکسته شدن بتن شود. تغییر شکل ها - پشته ها یا تورفتگی ها - در حرکت محدود میلگرد نوار در امتداد محور آن درون بتن.


پنج نوع اساسی میلگرد برای افزایش مقاومت کششی بتن موثر بوده است. با خصوصیات متفاوت ، هر نوع با توجه به مشخصات معمار یا مهندس ، نقش های خاصی را بر عهده می گیرد. اغلب ، بیش از یکی از پنج نوع میلگرد از یک ساختار واحد پشتیبانی می کند.

فولاد کربن
این فولاد با تولید اقتصادی دارای کربن بالایی است که رنگ آن را سیاه می کند. فولاد کربن پشتیبانی کششی زیادی را ارائه می دهد و هنگامی که کاملاً در دوغاب محصور شود ، به خوبی کار می کند. بسیاری از فرمول های بتنی از قلیایی بالایی برخوردار هستند ، و هنگامی که با سطح بیرونی کمی زنگ زده میله های فولادی کربن در تماس باشد ، یک واکنش شیمیایی یک پوشش را تشکیل می دهد که مانع از خوردن فولاد در داخل مقبره بتن خود می شود.

فولاد ضد زنگ


با داشتن کربن کمتر و کروم ، نیکل یا منگنز بیشتر ، فولاد ضد زنگ خوردگی نمی کند. تیرآهن بنگاه اصفهان همچنین ، فولاد ضد زنگ ذاتاً از پسر عموی پر کربن خود قوی تر است. اما هزینه فولاد ضد زنگ حدود 30 درصد بیشتر از فولاد کربن یا نوار سیاه است. مگر در مواردی که نیاز بار نیاز به میلگرد فولاد ضد زنگ داشته باشد ، به طور کلی ، آن را برای رولپلاک های مفاصل انبساط استفاده می کنید ، در هر مکانی که در معرض آن قرار داشته باشد و چه زمانی بتن تحت فشارهای سنگین پایدار قرار بگیرد. فولاد ضد زنگ گرچه گرانتر است ، اما در واقع می تواند اقتصادی ترین گزینه میلگرد برای جاده ها ، پل ها ، اسکله ها ، آبشارهای دریایی و سایر سازه هایی باشد که تحمل بارهای شدید و یا قرار گرفتن در معرض نمک و نمک را داشته باشد.

استیل کربن با روکش اپوکسی


تیرآهن بنگاه اصفهان در صورتی که مخلوط بتنی قلیایی بالایی لازم برای محافظت از خوردگی میله سیاه را دریافت نکرد ، طراحی ممکن است برای فولاد کربن با روبش اپوکسی فراخوانده شود. این پوشش سبز هنوز چسبندگی کافی با بتن را حفظ می کند در حالی که از زنگ زدگی درون سازه محافظت می کند. زنگ بر روی بتن فشار می آورد و فشار داخلی را اضافه می کند که در نهایت بتن را تضعیف و تجزیه می کند. پوشش های اپوکسی اقتصادی ترین راه حل را برای ساخت بتن کم قلیایی ارائه می دهند. تنها مشکل اپوکسی پوست نسبتاً لطیف آن است که در صورت عدم استفاده از آن ممکن است آسیب ببیند.

فولاد گالوانیزه


میلگرد فولادی گالوانیزه گرم ، نوار سیاه را می گیرد و روکش روی را اعمال می کند که از زنگ زدگی نیز جلوگیری می کند. آلیاژ روی به جای مانع در برابر عناصر خورنده کننده بتن یا کلرید که از طریق منافذ نفوذ می کند تیرآهن بنگاه اصفهان ، عمل می کند. روی به آرامی با گذشت سالها ذرات موجود در بتن را از دست می دهد و مانع از انجام همین کار فولاد می شود. در حالی که میلگردهای فلزی گالوانیزه ، محافظت طولانی مدت در برابر زنگ زدگی ، مانند پوشش های اپوکسی ، به سختی به فولاد می چسباند ، که هنگام حمل و نقل ، قرار دادن و جوشکاری ، ظریف تر آن را نشان می دهد.

 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۵:۵۷ توسط:zprofileprice موضوع: نظرات (0)